Aquapark ma mikołajkowy prezent dla wrocławian. To nowe sauny

Aquapark ma mikołajkowy prezent dla wrocławian. To nowe sauny

Wrocław
REKLAMA

Wieloosobowa sauna fińska z co godzinę zmieniającymi się aromatami, rzymska łaźnia parowa, w której panuje łagodna temperatura 45 stopni, zewnętrzna Kelo Sauna, specjalna strefa przeznaczona tylko dla kobiet i nowa strefa schładzania - od czwartku 6 grudnia klienci wrocławskiego Aquaparku będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń w saunarium.

Nowe sauny znajdują się w części SPA wrocławskiego Aquaparku. Będzie można z nich korzystać od czwartku 6 grudnia.

- Nowe sauny wewnętrzne, czyli cała nowa strefa kosztowała 800 tys. złotych, a zewnętrzna sauna fińska - 300 tys. złotych. Inwestycję sfinansowaliśmy ze środków własnych spółki - wyjaśnia Mariusz Prasał z Aquaparku.

Do dyspozycji klientów będą:

Sauna fińska wieloosobowa (ok. 51 m2) - sauna fińska sucha, która pomieści około 70 osób w jednym czasie. Parametry sauny: temperatura max. 100C, wilgotność powietrza max 10 %.

W saunie tej co godzinę będą zmieniały się aromaty, do których będzie dopasowana koloroterapia. Aromaty będą podzielone na cztery grupy zapachowe: cytrusy, mięta, leśne i owocowe. W godzinach popołudniowych będzie można korzystać w niej z nowych ceremonii zapachowych w tym ceremonii z flagą oraz ceremonii na ''4 ręce'' - wykonywanej przez dwie osoby jednocześnie.

Strefa schładzania - strefa jest umieszczona przy saunie fińskiej wieloosobowej. Posiada różne urządzenia do schładzania ciała po skorzystaniu z sauny czy też łaźni.

Łaźnia parowa aromatyczna (ok. 14 m2) - rzymska łaźnia parowa, w której panuje łagodna temperatura ok. 45 C, a wilgotność sięga około 100%. Aromat zapachowy (cytryna, mięta, świerk) będzie umilał czas przez cały pobyt. Pomieści około 20 osób.

Sauna fińska zewnętrzna - Kelo Sauna

Sauna fińska umiejscowiona jest w ogrodzie saunowym. Jest wykonana ze specjalnego drewna Kelo, które jest naturalnym materiałem do budowy tego typu saun. Drewno Kelo ma właściwości utrzymujące ciepło. W saunie tej będą regularne odbywały się ceremonie zapachowe z użyciem olejków eterycznych. Dodatkowo przed sauną będą umieszczone dwa prysznice zewnętrzne, które umożliwią schładzanie ciała nawet w zimie.

STREFA DLA KOBIET

Specjalna strefa dla kobiet, w której Panie będą mogły swobodnie wypoczywać i cieszyć się z kąpieli saunowej, pomieści ona od 15-20 osób. W strefie dla kobiet przygotowano:

- saunę fińską suchą z aromaterapią oraz koloroterapią (ok. 11 m2), w której temperatura będzie osiągała ok. 90 C,
- strefę schładzania,
- przebieralnię

Przypomnijmy, pod koniec września nocny pożar w Aquaparku całkowicie strawił saunę zewnętrzną. Obecnie spalony domek wciąż jeszcze nie został odbudowany.

- W jego miejsce pojawi się druga Kelo Sauna, taka sama jak ta, którą właśnie otwieramy - zapowiada Beata Jaskólska, koordynator sekcji Wellness i Saunarium.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA