Aquapark już buduje nową saunę, wciąż nie wiadomo kiedy odbuduje starą

Aquapark już buduje nową saunę, wciąż nie wiadomo kiedy odbuduje starą

Wrocław
REKLAMA

W Aquaparku ruszyła właśnie budowa nowej sauny zewnętrznej. - To będzie zupełnie nowy obiekt na kilkadziesiąt osób, jednocześnie planujemy odbudowę tej, która spłonęła w pożarze - zapewniają przedstawiciele parku wodnego.

Pod koniec września pożar całkowicie strawił drewniany budynek zewnętrznej sauny w Aquaparku. Zaraz po tym wydarzeniu zapewniano, że budynek zostanie odbudowany w ciągu 3-4 tygodni. Minęło już jednak więcej czasu, a wciąż tak się nie stało.

- Informacja o bardzo szybkim terminie odbudowy sauny zewnętrznej, wynikała z przeprowadzonej przez nas - już dzień po pożarze - analizy możliwości technicznych i finansowych. Aquapark był i jest gotów, by odbudować saunę w 3-4 tygodnie. Jednak z przyczyn niezależnych od nas, prace nie mogą się rozpocząć: po pierwsze - do dzisiaj nie zakończyły się ekspertyzy prowadzone przez firmę ubezpieczeniową (kwestia odszkodowania), po drugie - do końca października swoje czynności na miejscu pożaru wykonywała straż pożarna, policja i prokuratura (ustalenie przyczyn pożaru) - wyjaśnia Mariusz Prasał, rzecznik prasowy Aquaparku.


Dopiero po oficjalnym zakończeniu ekspertyz oraz dochodzenia, będą mogły ruszyć prace budowlane czyli rozbiórka starej i budowa - w tym samym miejscu - nowej sauny.

– W tej chwili trudno mi oszacować termin rozpoczęcia tej inwestycji – z oczywistych względów chcemy, by było to jak najszybciej. Wobec zaistniałej sytuacji zarząd Aquaparku podjął decyzję o wybudowaniu - w innej części ogrodu - drugiej, dużej sauny fińskiej – podkreśla Mariusz Prasał.

Będzie to sauna dla 40-45 osób, w której odbywać się będą m.in. ceremonie „aufguss”. Prace budowlane już trwają. Do użytku klientów chcemy ją oddać jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Oznacza to, że po odbudowie starej - w ogrodzie Aquaparku znajdą się dwie, duże sauny fińskie.

REKLAMA

Natomiast na 6 grudnia zaplanowano uroczyste otwarcie nowych saun i łaźni w strefie Wellness i Spa. Będą to: dwie suche sauny fińskie - duża dla 80 osób i mała dla 14 osób, łaźnia parowa dla 15 osób oraz dwie strefy schładzania. W sumie klienci otrzymają 140 m² dodatkowej przestrzeni do saunowania.

Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA