Budowa torów na Kozanów dobiega końca. Wkrótce jazdy testowe

Budowa torów na Kozanów dobiega końca. Wkrótce jazdy testowe

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Torowisko na Kozanowie, którym na początku kwietnia ma pojechać Tramwaj Plus jest już na ukończeniu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i przygotowania do próbnego przejazdu tramwajów.
Wciąż nie jest pewne, kiedy na nowo wybudowanym torowisku wzdłuż ulicy Pilczyckiej, prowadzącym na osiedle Kozanów i do Stadionu Miejskiego przeprowadzone zostaną jazdy testowe z udziałem tramwajów. Wiadomo tylko, że takie próby będą mogły odbyć się najwcześniej w środę.
- To nie oznacza jednak, że przeprowadzone zostaną właśnie tego dnia, ale chcielibyśmy sprawdzić nowe torowisko w tym tygodniu. Wykonawca cały czas pracuje jednak na budowie i być może testy wykonamy w weekend lub w przyszłym tygodniu - wyjaśnia Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje.
Obecnie robotnicy skupiają się na pracach wykończeniowych na przystankach i chodnikach. Zamontowana jest już cała trakcja, ale jej podłączenie i synchronizacja to skomplikowana operacja - tłumaczą urzędnicy.
REKLAMA
To m.in. dlatego próbnych przejazdów tramwajów nie da się zaplanować na konkretny dzień. A dzięki temu będzie można szczegółowo dopasować powstałą infrastrukturę do wymagań wozów komunikacji miejskiej.
Nową trasą pojadą dwie linie Tramwaju Plus o numerach 31 i 32. Obie z ul. Legnickiej skręcą w Milenijną, potem w lewo w Popowicką i dalej wzdłuż ulicy Pilczyckiej pojadą do Kozanowa (32 Plus) oraz na krańcówkę przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (31 Plus). Najprawdopodobniej pasażerowie MPK będą mogli korzystać z tramwajów na tych trasach od kwietnia. Zgodnie z kontraktem firma Ziajka ma zakończyć wszystkie prace w marcu.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA