Torowisko na Kozanowie gotowe. Wkrótce pierwsze testy tramwajów

Torowisko na Kozanowie gotowe. Wkrótce pierwsze testy tramwajów

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Szyny już są, kończy się podwieszanie trakcji. Już na wiosnę wrocławianie będą mogli dojechać tramwajem sunącym po nowym torowisku na Kozanów i do Stadionu Miejskiego. Inwestycja jest na ostatniej prostej.

Już tylko prace wykończeniowe i kosmetyka pozostały robotnikom pracującym na budowie torowiska na osiedlu Kozanów. Szyny ułożone są już wzdłuż ulicy Pilczyckiej oraz na dwóch nitkach - do Stadionu Miejskiego oraz ulicy Gwareckiej. Jeszcze w lutym mogą się tutaj odbyć pierwsze próbne przejazdy testowe wozów MPK. Budowa zakończy się pod koniec marca.

- Jeszcze w lutym chcielibyśmy przeprowadzić pierwsze testy nowego torowiska z udziałem tramwajów. Dzięki temu będzie można szczegółowo dopasować powstałą infrastrukturę do wymagań wozów komunikacji miejskiej - mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje budowę.

Nową trasą pojadą dwie linie Tramwaju Plus o numerach 31 i 32. Obie z ul. Legnickiej skręcą w Milenijną, potem w lewo w Popowicką i dalej wzdłuż ulicy Pilczyckiej pojadą do Kozanowa (32 Plus) oraz na krańcówkę przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (31 Plus). Najprawdopodobniej pasażerowie MPK będą mogli korzystać z tramwajów na tych trasach od kwietnia.
REKLAMA
Do końca marca zgodnie z kontraktem firma Ziajka ma bowiem zakończyć wszystkie prace. Na razie wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie i mieszkańcy Kozanowa, Pilczyc i Maślic będą mogli cieszyć się z historycznej chwili.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA