Aquapark rozbudowuje strefę saunarium - czy będzie drożej?

Aquapark rozbudowuje strefę saunarium - czy będzie drożej?

Wrocław
REKLAMA

Do końca tego roku we wrocławskim Aquaparku powstaną trzy nowe sauny. Nowa inwestycja parku wodnego przy ulicy Borowskiej będzie kosztowała blisko 840 tysięcy złotych.

- Rosnące zainteresowanie naszych klientów ceremoniami zapachowymi i kąpielami saunowymi było powodem podjęcia decyzji o rozbudowie strefy saunarium, a tym samym wzbogaceniu i uatrakcyjnieniu dotychczasowej oferty. Do tego celu zaadaptowane zostaną istniejące - a dotychczas niewykorzystane - pomieszczenia w strefie wellness - wymienia Mariusz Prasał, rzecznik Aquaparku.

Powstaną trzy sauny oraz specjalne pomieszczenia zimnej wody. Łączna powierzchnia użytkowa nowego kompleksu saun to 138,49 mkw. W jej skład wejdą: sauna fińska (sucha) na 90 osób; sauna fińska (sucha) na 20 osób oraz sauna parowa na 15 osób.


W nowej strefie będzie więc mogło przebywać jednocześnie około 125 osób. A to oznacza, że po zakończeniu inwestycji w strefie saunarium Aquaparku łącznie zmieści się około 280 osób. Dla porównania dzisiaj to maksymalnie około 155 osób.

Prace już się rozpoczęły i potrwają do końca tego roku. Jak zapewniają przedstawiciele parku wodnego w żaden sposób nie będą one zakłócać normalnego funkcjonowania zarówno części saunarium, jak i wellness.

Wykonawcą robót - wyłonionym w przetargu - jest Impel Tech Solutions Sp. z o.o. Inwestycja sfinansowana będzie ze środków własnych spółki. Całkowity koszt to 837 tys. złotych netto.

- W związku z powstaniem nowej strefy saun, Aquapark nie planuje zmian w cenach biletów do saunarium i wellness - podkreśla Mariusz Prasał.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA