Otwarto nową część wrocławskiego Aquaparkuźródło: materiały inwestora

Otwarto nową część wrocławskiego Aquaparku

REKLAMA
Dziś otwarto po rozbudowie nową część wrocławskiego Aquaparku. Teren Wrocławskiego Parku Wodnego powiększył się o 2 tys. mkw. Powstały dwa nowe odkryte baseny z podgrzewaną wodą, strefa rekreacyjna i nowy plac zabaw dla dzieci. Cały teren nowej części rekreacyjnej zdobią prawdziwe palmy. Otworzono także dodatkowe wejście letnie do Aquaparku znajdujące się od strony ul. Petrusiewicza. W nowo wybudowanym budynku znalazło się miejsce dla szatni dla klientów z blisko 700 miejscami. Koszt całej rozbudowy Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. to 9 mln 393 tys. zł. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PPUH Transcom Sp. z o.o. z Katowic.
Nowa część Aquaparku powstała na terenie pomiędzy istniejącą wcześniej zabudową a Wzgórzem Andersa. Od strony ul. Petrusewicza powstało osobne wejście z bramką obrotową i obiektem z dwiema kasami. Odwiedzający będą mogli przejść do nowego budynku szatniowego z szafkami, kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem, a także damskimi i męskimi toaletami oraz natryskami. Dalej goście dostaną się do kompleksu basenów zewnętrznych z dwiema nowymi nieckami: rekreacyjną (o powierzchni 425 mkw., głęboka na 1,2 m) i dla dzieci (82 mkw.0,4 m). W ramach rozbudowy powstał także nowy obiekt techniczny (z halą filtrów i zbiornikami przelewowymi). W ramach przedsięwzięcia dokonano również nowych nasadzeń w postaci: 22 drzew, 1 976 krzewów, 568 traw ozdobnych i 736 mkw. trawnika.
materiały inwestora
REKLAMA
Koszt rozbudowy był niższy niż planował to wcześniej Wrocławski Park Wodny S.A. Miejska spółka zamierzała wydać maksymalnie 9 mln 628 tys. zł, a generalny wykonawca inwestycji firma PPUH Transcom Sp. z o.o. z Katowic oczekiwała za wykonanie wszystkich prac 9 mln 393 tys. zł. Środki na całą rozbudowę pochodziły z budżetu spółki.
Co warte podkreślenia ceny biletów pozostaną bez zmian. Zakup biletu rodzinnego typu 2+2 na cały dzień to koszt 135 zł. Za całodniowy bilet normalny zapłacimy 54 zł, a za ulgowy 34 zł.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA