DODAJ

Wrocław: Kameralne Sołtysowice – Lucas Dom tym razem zbuduje budynek wielorodzinny [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Kameralne Sołtysowice –
Mariusz Bartodziej
2019-09-03 15:30:02
Wrocławski deweloper dotychczas realizował domy. Swój pierwszy obiekt wielorodzinny zrealizuje przy ulicy Sołtysowickiej. Oferuje ponad 20 mieszkań o metrażach do 72 metrów kwadratowych. Chce ruszyć z pracami jeszcze w tym roku.

Lucas Dom Sp. z o.o. Sp. k. (aktualnie ma w ofercie inwestycję Nowoczesny Wojnów) złożył 5 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Sołtysowickiej 57a na Sołtysowicach. Ma stanąć na działce nr 23/6, o powierzchni 1 409 mkw. Miasto sprzedało ją w lutym 2017 roku za 254 tys. zł netto (cena wywoławcza wynosiła 252 tys. zł, a w poprzednich dwóch postępowaniach 315 tys. zł).

UM Wrocławia


21 mieszkań na dwóch piętrach

Kameralne Sołtysowice to dwupiętrowy budynek wielorodzinny o powierzchni użytkowej 1 000 mkw. Znajdzie się w nim 21 mieszkań (po siedem na kondygnację) o metrażach 32-72 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Te zlokalizowane na najwyższym piętrze będą miały antresole z wyjściem na tarasy. Lucas Dom zapewni 27 miejsc parkingowych – kilka na zewnątrz, a pozostałe w garażu podziemnym.

Dokumentację przygotowało Biuro Projektów Pro Art Jacek Kowalski. Deweloper nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy. Planuje rozpocząć budowę w IV kwartale 2019 roku, a zakończyć w IV kw. 2020 r. Inwestycja ma trafić do sprzedaży na przełomie I i II kw. 2020 roku.

Więcej wizualizacji w galerii.

Kolejna działka trafi do dewelopera

Mieszkańcy mogą spodziewać się w przyszłości następnej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sołtysowickiej. Magistrat ogłosił 9 sierpnia przetarg na sprzedaż działek nr 11/19 i 14/7, o łącznej pow. 4 977 mkw. Oczekuje 1 mln 950 tys. zł netto. Licytacja odbędzie się 29 października. Teren jest przeznaczony w planie miejscowym m.in. pod zabudowę wielorodzinną i usługi.

UM Wrocławia


Osiedla w budowie i w przygotowaniu

W pobliżu projektu przygotowywanego przez Lucas Dom budowa już trwa. Przy ul. Przejazdowej prowadzi ją Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Realizuje w ramach Uroczyska dwa trzypiętrowe budynki ze 111 mieszkaniami dwu- i 26 trzypokojowymi. Są dostępne w metrażach od 36,5 do 68,7 mkw. Mieszkańcy będę mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym i windy. Prace mają się skończyć jeszcze w tym roku.

materiały inwestora


Za to przy przy al. Poprzecznej wystartuje z pracami wkrótce Comodomo Sp. z o.o. Utworzy osiedle Meteos obejmujące 50 mieszkań i blisko 30 apartamentów hotelowych. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

materiały inwestora


Po sąsiedzku z tą inwestycją zamierza budować Lokum Deweloper S.A. We wrześniu ubiegłego roku zawarł dwie przedwstępne umowy dotyczące nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości łącznej powierzchni ok. 15 ha. Chce sfinalizować transakcje, szacowane na 100 mln zł netto, w 2021 roku. Aktualnie prowadzi prace planistyczne. Planuje realizację 3 000 lokali w perspektywie 2022+.

Investphoto.pl