LC Corp wchodzi na Wojszyceźródło: UM Wrocławia

LC Corp wchodzi na Wojszyce

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
LC Corp S.A. przymierza się do dwunastej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu. Firma rozszerzy swoją ofertę na południu miasta, gdzie za teren pod nowe osiedle zapłaciła prawie 3 mln zł netto.
Inwestor złożył 28 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych przy ulicy Granitowej. Chodzi o działkę nr 1/68, zlokalizowaną przy zbiegu Granitowej z Asfaltową, o powierzchni ponad 4,6 tys. mkw.
UM Wrocławia
Teren pod planowaną inwestycję był własnością skarbu państwa. Spółka LC Corp S.A. zawarła 5 stycznia umowę sprzedaży prawa własności nieruchomości za 2 869 105,69 zł netto. Zrealizuje na niej zabudowę wielorodzinną.
Za projekt odpowiada Tomasz Ziaja z autorskiej pracowni Tomasz Ziaja Architektura, który współpracuje też z kilkoma biurami architektonicznymi. Był m.in. kierownikiem projektu osiedla Graniczna realizowanego dla LC Corp S.A., który przygotował wraz z AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. W sześciu budynkach w ramach inwestycji na Muchoborze Wielkim znajdzie się docelowo 1000 mieszkań.
fot. Kajtman
fot. alsen strasse 67

Blisko trzydzieści "bliźniaków" przy Smardzowskiej

REKLAMA
Nieco na południe swoją drugą inwestycję na Wojszycach planuje Vastbouw Polska Sp. z o.o., o czym pisaliśmy już w zeszłym tygodniu.
Deweloper złożył 29 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu dwudziestu ośmiu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej przy Smardzowskiej, blisko zbiegu z Klasztorną. Osiedle powstanie na piętnastu działkach, o numerach: 3/7, 3/8, 11/3, 11/4, 11/5, 11/6, 11/7, 11/8, 11/9, 11/10, 11/11, 11/12, 11/13, 12/1 oraz 12/2, których łączna powierzchnia ponad 1,4 ha.
UM Wrocławia
fot. investphoto.pl
Za projekt architektoniczny odpowiada Bartosz Łukaszewicz z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Przygotował już koncepcję osiedla Jutrzenka na Klecinie dla firmy Ancona Development Sp. z o.o. O tej inwestycji informowaliśmy w lipcu.
Przy ul. Jutrzenki powstanie w ramach pierwszego etapu inwestycji 108 mieszkań, od kawalerek do sześciopokojowych, o powierzchni od 36 do 115 mkw. Projekt jest inspirowany elementami architektury skandynawskiej.
mat. inwestora
mat. inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA