Griffin Real Estate wybuduje prywatny akademik przy ulicy Robotniczejfot. Orzech

Griffin Real Estate wybuduje prywatny akademik przy ulicy Robotniczej

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jedna z największych firm inwestycyjnych działających w Polsce – Griffin Real Estate wybuduje we Wrocławiu przy ulicy Robotniczej 96 prywatny akademik dla studentów. Inwestycja realizowana będzie w ramach sieci prywatnych akademików w Polsce – Depot.
Aktualnie Student Depot dysponuje trzema prywatnymi akademikami w Polsce. Są to: Akademik Polonez w Poznaniu, dysponujący 360 pokojami (jest to zmodernizowany dawny słynny Hotel Polonez), Akademik Salsa w Łodzi, dysponujący 267 pokojami oraz Akademik Duet (dwa budynki – łącznie 232 pokoje).

Wrocławski akademik sieci Student Depot (nie posiada jeszcze oficjalnej nazwy) wybudowany zostanie na działce przy ulicy Robotniczej 96, tuż obok pętli tramwajowej i Wrocławskiego Parku Przemysłowego oraz kompleksu biurowego Millenium Tower. Projektantem wrocławskiego akademika Student Depot jest architekt Marcin Wydorski. Generalnym wykonawcą została firma Erbud S.A. z Warszawy.

Na razie inwestor nie zaprezentował oficjalnie ani wizualizacji akademika ani nie poinformował o liczbie pokoi, jaką będzie dysponował nowy, wrocławski akademik. 

Jak dowiedział się Investmap.pl prace budowlane mają ruszyć w marcu bieżącego roku i potrwać do września 2019 roku.

Griffin Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarządzania funduszami, inwestującymi w sektor nieruchomości. Griffin to wiodący na polskim rynku nieruchomości inwestor, który w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy aktywnie lokuje środki w prestiżowe projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. 
Griffin Real Estate to wiodący i dynamicznie rozwijający się inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz zarządzany przez Griffin jest odpowiedzialny za jedno z największych przejęć na rynku nieruchomości w Polsce – zakup pakietu 65,99 proc. akcji spółki Echo Investment SA.
REKLAMA
Ponadto firma realizuje inwestycje we wszystkich największych, polskich miastach. W jej portfolio znajduje się m.in. DH Renoma we Wrocławiu, Centrum Biurowe Lubicz I&II w Krakowie, katowicki Supersam, Green Horizon w Łodzi, siedziba Microsoftu oraz Philipsa w Warszawie, sieć akademików Student Depot oraz wiele obiektów biurowych i handlowo-usługowych, a także działek inwestycyjnych w stolicy i w całej Polsce. Griffin jest laureatem wielu nagród, jedną z ostatnich jest "Overall Company of the Year 2015" w międzynarodowym konkursie Central & Eastern European Real Estate Quality Awards we współpracy z Financial Times.
Griffin Real Estate oprócz inwestowania własnych środków zarządza w Polsce również aktywami globalnych funduszy inwestycyjnych. Jest to przede wszystkim Oaktree Capital Management, który już od kilku lat jest strategicznym partnerem Griffina, a od niedawna także Pacific Investment Management Corporation (PIMCO), dla którego inauguracyjną transakcją na polskim rynku jest właśnie wspólna inwestycja w Echo Investment SA.

Zdjęcia z dnia 21 stycznia 2017 r. działki przy ulicy Robotniczej 96 we Wrocławiu, na której wybudowany zostanie nowy akademik sieci Student Depot:

fot. Orzech
fot. Orzech
Współpraca przy artykule: Tomasz Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA