DODAJ

Nowe Miasto Jagodno – Atal startuje z budową setek mieszkań na południu Wrocławia [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowe Miasto Jagodno –
Mariusz Bartodziej
2019-04-12 15:15:31
Deweloper z Cieszyna zrealizuje na granicy Jagodna i Wojszyc na początek ponad 160 lokali w trzech budynkach. Docelowo osiedle złoży się z pięciu etapów. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się za dwa lata.

Jak donosiliśmy w tym tygodniu, Atal S.A. uzyskał 3 kwietnia (po czterech miesiącach) pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 66,8 tys. metrów sześciennych. Staną przy zbiegu ulic Asfaltowej i Buforowej, na kilkuhektarowym terenie. Złożą się na pierwszy etap Nowego Miasta Jagodno. Docelowo powstanie ich pięć. Prace ruszą w najbliższych miesiącach. Lokale trafią do użytku w II kwartale 2021 roku.

Choć osiedle powstaje w jednej z dynamiczniej rozwijających się wrocławskich dzielnic, wyróżniać je będzie kameralny charakter. Atutem inwestycji jest także połączenie nowoczesnego projektu z przemyślanymi układami i funkcjonalnymi przestrzeniami – mówi Angelika Kliś, dyrektor zarządzająca ds. sprzedaży i marketingu w Atal.

Deweloper przekonuje, że "w zasięgu spaceru jest duże centrum handlowe [Ferio Gaj] i Wrocławski Park Wodny".

Na parterze ogródki, na ostatnim piętrze tarasy

W dwóch czteropiętrowych budynkach znajdzie się po 48 mieszkań, a w pięciopiętrowym69. Są dostępne w układach dwu-, trzy- i czteropokojowym. Metraże wynoszą od 38,43 do 95,1 mkw. Do lokali na parterze przynależą ogródki (12,79-182,47 mkw.), a do tych na wyższych kondygnacjach – balkony/tarasy (4,13-80,03 mkw.). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 71 komórek lokatorskich, 125 miejsc garażowych (w tym 28 rodzinnych) 69 zewnętrznych oraz 31 przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (także na terenie inwestycji).

materiały inwestora


Osiedle będzie monitorowane (całodobowo) i oświetlone. Atal przewidział utworzenie zieleni, chodników, ławek oraz placu zabaw. Inwestycja będzie dostosowana do osób z niepełnosprawnościami poprzez szerokie ścieżki, niskie progi oraz windy.

Ceny wynoszą od 264 371 do 618 075 zł. W przeliczeniu za metr kwadratowy to 6100-6250 zł za mieszkania cztero-, 6400-6500 zł za trzy- i 6600-6700 zł za dwupokojowe. Za miejsce rodzinne postojowe w garażu trzeba zapłacić 35 tys. zł, a zwykłe 27 tys. zł, natomiast za zewnętrzne 13 tys. zł (10 tys. zł w przypadku stanowisk dla niepełnosprawnych). Komórka lokatorska to koszt 2500 zł/mkw. Wykończenie balkonów i tarasów jest obowiązkowe. Trzeba liczyć się z wydatkiem 500 zł/mkw.

Więcej wizualizacji w galerii.

Nowa szkoła w pobliżu

Przy ul. Asfaltowej, blisko zbiegu z Granitową, powstanie zespół szkolno-przedszkolny. Zgodnie z założeniami pomieści 800-1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków. W jego obwodzie znajdzie się przede wszystkim Jagodno, ale także część ulic na Wojszycach. Wpierw jednak miasto musi przejąć działkę od Skarbu Państwa. Mieszkańcy starają się, by w składanym projekcie uwzględniło basen. O szczegółach pisaliśmy w lutym.

Nowych inwestycji nie ma końca

Mieszkań przy ul. Buforowej stale przybywa. W marcu informowaliśmy, że do realizacji swoich planów przymierza się po latach Ronson Development SE. Osiedle Matisse obejmie docelowo niespełna 400 mieszkań.

fot. Jan Augustynowski

Niedaleko Ronsona do budowy przymierza się Profit Development S.A. W dwóch etapach Kajdasza odda do użytku niemal 350 mieszkań. Szczegóły tego projektu przedstawialiśmy w ubiegłym miesiącu.

Materiały inwestora

Ze swoją pierwszą inwestycją w tej okolicy wystartował już Vantage Development S.A. W pierwszym etapie Buforowej 89 buduje ponad 100 mieszkań, o czym informowaliśmy w lutym. Docelowo zrealizuje ich przeszło 400.

fot. Jakub Zazula

Do tego Robyg Development Sp. z o.o. wprowadził do sprzedaży osiedle Na Jagodnie, swoją pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska. W ramach niej powstanie docelowo około 900 lokali mieszkalnych.

Materiały inwestora

Za to o ekspansji Murapolu S.A. tej części Wrocławia pisaliśmy w lutym. Na ten moment w jego zrealizowanych i przygotowywanych tu inwestycjach ma zamieszkać prawie 8 tys. osób.