DODAJ

Vantage Development chce wybudować bloki w Iwinach. W sąsiedztwie Brochowa i Jagodna

Iwiny
Vantage Development chce wybudować
Mariusz Bartodziej
2018-10-31 13:11:06
Wrocławski deweloper zrealizował już jedną inwestycję w Warszawie. Na terenie Dolnego Śląska ograniczał się jednak tylko do stolicy województwa. To ma się zmienić za sprawą planowanego zakupu hektarowego terenu w gminie Siechnice, przy granicy z wrocławskimi osiedlami Brochów i Jagodno. Zamierza wybudować tam ponad 70 mieszkań.

Spółka VD Mieszkania XXI Sp. z o.o. Sp. k., zależna od Vantage Development S.A., zawarła z osobą fizyczną przedwstępną umowę nabycia prawa własności nieruchomości przy ulicy Dróżniczej w Iwinach (jej fragment znajduje się we Wrocławiu). Powierzchnia terenu wynosi 1 ha.

Wartość transakcji osiągnie 2 mln zł. Jej sfinalizowanie jest uzależnione od zmiany planu miejscowego bądź wejścia w życie do 30 czerwca 2019 roku nowego, który będzie dopuszczał zabudowę planowaną przez dewelopera. Może wycofać się bez żadnych konsekwencji do 31 stycznia. Na działce chce zrealizować około 72 mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Vantage Development kontynuuje także ekspansję Wrocławia – w kilku lokalizacjach. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

www.wrosip.pl