Na wrocławskich Stabłowicach powstanie nowe przedszkole i żłobek dla około 300 dzieci źródło: Materiały inwestora

Na wrocławskich Stabłowicach powstanie nowe przedszkole i żłobek dla około 300 dzieci

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska powstanie kolejne nowe przedszkole. Tym razem będzie to obiekt dla prawie 300 dzieci (w tym 50 miejsc, to miejsca żłobkowe), który powstanie na wrocławskich Stabłowicach.
Miasto Wrocław rozstrzygnęło właśnie przetarg na oddanie gruntu pod inwestycję w użytkowanie wieczyste. Chodzi o działkę przy ul. Stargogajowej. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zwycięzca otrzyma grunt ale jednocześnie zobowiązuje się do wybudowania na tym terenie przedszkola. 
Nowe przedszkole przy ul. Starogajowej na wrocławskich Stabłowicach ma być gotowe w 2023 roku.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA
Przedszkole powstanie blisko zbiegu ulic Przesieckiej i Starogajowej.  Chodzi o grunt rolny (porośnięty drzewami i krzewami) na przy ul. Starogajowej na wrocławskich Stabłowicach, nad strumieniem Steblówka (prawobrzeżny dopływ Bystrzycy). 
Powierzchnia działek nr 69/13 i 184/3, przeznaczonych w planie miejscowym pod usługi, wynosi 4 052 mkw. Użytkownik wieczysty będzie musiał zapewnić na jej terenie miejsca postojowe dla potrzeb rodziców odwożonych dzieci (w obszarze ul. Starogajowej nie ma takiej możliwości), a także piesze dojście do placówki. Jej budowę rozpocznie najpóźniej 1,5 roku od daty nabycia nieruchomości, a skończy w 3 lata od tego samego dnia. Będzie funkcjonować na identycznych zasadach rekrutacjiodpłatnościopieki itd. jak przedszkola prowadzone przez miasto. Znajdzie się w niej miejsce dla minimum 200 dzieci w przedszkolu i 50 w żłobku (ostateczne liczby zależą od zwycięskiej koncepcji).
UM Wrocławia
Współpraca: Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA