DODAJ

Wrocław: Credit Agricole sprzedaje główną siedzibę. To już drugi z banków w ostatnim czasie

Biura / Wrocław
Wrocław: Credit Agricole sprzedaje
Mariusz Bartodziej
2018-03-29 09:00:21
Właściciel trzynastokondygnacyjnego biurowca przy placu Orląt Lwowskich 1 już szuka chętnych na zakup nieruchomości w związku z przenosinami firmy do Business Garden Wrocław. Podobną decyzję podjął w lutym Bank Zachodni WBK.

Nasza spółka EFL Service jako właściciel obiektu prowadzi sprzedaż nieruchomości przy placu Orląt Lwowskich 1 oraz 3 – informuje nas Marek Mazur, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami i administracji EFL Service S.A.

Inwestor nie zdradza jednak, jak długo prowadzi już negocjacje z potencjalnymi kupcami, ile może wynieść wartość transakcji oraz jak dużym zainteresowaniem cieszy się obiekt.

Na tym etapie rozmów dotyczących sprzedaży nieruchomości Centrum Orląt, ale również trwających rozmów na temat warunków w nowej lokalizacji nie jesteśmy w stanie udzielić żadnej odpowiedzi – wyjaśnia Marek Mazur.

Przenosiny planowane na przyszły rok

Jak informował w lipcu ubiegłego roku deweloper Vastint Poland Sp. z o.o., właściciel Business Garden Wrocław, właśnie do tego kompleksu przeniosą się bank Credit Agricole, Europejski Fundusz Leasingowy oraz CA Ubezpieczenia, wchodzące w skład grupy bankowej Credit Agricole.

Nowy najemca ma wprowadzić się w drugiej połowie 2019 roku do dwóch budynków powstających w ramach drugiego etapu inwestycji. Zajmie łącznie 15,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

fot. investphoto.pl


Budynek z początku wieku

Europejski Fundusz Leasingowy był jedynym chętnym na zakup terenu przy pl. Orląt Lwowskich. Rozpoczął budowę biurowca klasy A w 2000 roku, a poprzedził ją rozbiórką istniejących obiektów. Pierwsi najemcy wprowadzili się do Centrum Orląt po dwóch latach.

Budynek liczy dwanaście kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi prawie 18,5 tys. mkw. Jest wysoki na blisko 43 m, szeroki na 44 m i długo na 72 m.

Budynki banków sprzedane

Credit Agricole nie jest jedynym bankiem, który w ostatnim czasie chciał sprzedać siedzibę we Wrocławiu. W połowie marca informowaliśmy o zmianie właściciela modernistycznego gmachu przy Rynku 9/11, który należał do BZ WBK.

Investphoto.pl


Na początku miesiąca pisaliśmy również o przejęciu przez dewelopera realizującego we Wrocławiu mikroapartamenty zabytkowego budynku przy ul. Wita Stwosza 33-35, którego właścicielem był PKO Bank Polski S.A.

fot. investphoto.pl