Wrocław: Credit Agricole sprzedaje główną siedzibę. To już drugi z banków w ostatnim czasieźródło: Wikimedia Commons

Wrocław: Credit Agricole sprzedaje główną siedzibę. To już drugi z banków w ostatnim czasie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Właściciel trzynastokondygnacyjnego biurowca przy placu Orląt Lwowskich 1 już szuka chętnych na zakup nieruchomości w związku z przenosinami firmy do Business Garden Wrocław. Podobną decyzję podjął w lutym Bank Zachodni WBK.
Nasza spółka EFL Service jako właściciel obiektu prowadzi sprzedaż nieruchomości przy placu Orląt Lwowskich 1 oraz 3 – informuje nas Marek Mazur, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami i administracji EFL Service S.A.
Inwestor nie zdradza jednak, jak długo prowadzi już negocjacje z potencjalnymi kupcami, ile może wynieść wartość transakcji oraz jak dużym zainteresowaniem cieszy się obiekt.
Na tym etapie rozmów dotyczących sprzedaży nieruchomości Centrum Orląt, ale również trwających rozmów na temat warunków w nowej lokalizacji nie jesteśmy w stanie udzielić żadnej odpowiedzi – wyjaśnia Marek Mazur.

Przenosiny planowane na przyszły rok

Jak informował w lipcu ubiegłego roku deweloper Vastint Poland Sp. z o.o., właściciel Business Garden Wrocław, właśnie do tego kompleksu przeniosą się bank Credit Agricole, Europejski Fundusz Leasingowy oraz CA Ubezpieczenia, wchodzące w skład grupy bankowej Credit Agricole.
Nowy najemca ma wprowadzić się w drugiej połowie 2019 roku do dwóch budynków powstających w ramach drugiego etapu inwestycji. Zajmie łącznie 15,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.
fot. investphoto.pl
REKLAMA

Budynek z początku wieku

Europejski Fundusz Leasingowy był jedynym chętnym na zakup terenu przy pl. Orląt Lwowskich. Rozpoczął budowę biurowca klasy A w 2000 roku, a poprzedził ją rozbiórką istniejących obiektów. Pierwsi najemcy wprowadzili się do Centrum Orląt po dwóch latach.
Budynek liczy dwanaście kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi prawie 18,5 tys. mkw. Jest wysoki na blisko 43 m, szeroki na 44 m i długo na 72 m.

Budynki banków sprzedane

Credit Agricole nie jest jedynym bankiem, który w ostatnim czasie chciał sprzedać siedzibę we Wrocławiu. W połowie marca informowaliśmy o zmianie właściciela modernistycznego gmachu przy Rynku 9/11, który należał do BZ WBK.
Investphoto.pl
Na początku miesiąca pisaliśmy również o przejęciu przez dewelopera realizującego we Wrocławiu mikroapartamenty zabytkowego budynku przy ul. Wita Stwosza 33-35, którego właścicielem był PKO Bank Polski S.A.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Centrum Orląt

Centrum Orląt

Dostępna powierzchnia: 14889 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 13.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 3
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/225.0
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania