Wrocław: Na Ustroniu coraz bliżej ukończenia. Zieleń, spokój i duże ogrodyfot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Na Ustroniu coraz bliżej ukończenia. Zieleń, spokój i duże ogrody

Artykuł sponsorowany
Na Ustroniu
adresWrocław, Byczyńska
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
REKLAMA
Mieszkańcy Swojczyc doczekali się już dwa lata temu dużego placu zabaw, a w przyszłym roku będą mogli korzystać też z parku ze stawem. To właśnie w tej części miasta Archicom kończy budować swoje kameralne osiedle dla osób chcących uciec od zgiełku miasta i cieszyć się dobrą komunikacją z centrum.
Pierwsi mieszkańcy już korzystają z życia Na Ustroniu. Wrocławski deweloper wybudował w ramach pierwszego etapu 60 mieszkań w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach. Cieszyły się dużo popularnością wśród wrocławian, co utwierdziło go w chęci kontynuowania tej inwestycji. W trzech kolejnych kameralnych budynkach powstanie jeszcze 128 lokali mieszkalnych w układach dwu-, trzy- i czteropokojowych.
Dlaczego warto już teraz zdecydować się na któreś z wciąż wolnych mieszkań? Możliwość zaoszczędzenia dzięki promocji nawet blisko 14 tysięcy złotych i wprowadzenia się już w I kwartale 2019 roku to tylko dwa z wielu powodów.
fot. Mariusz Bartodziej

Zieleń oraz cisza nie tylko za oknem, ale i w okolicy

Wystarczy przejść się po terenie osiedla przy ulicy Murowanej, by wyczuć cichą i przyjazną atmosferę. Wywołują ją już choćby zachowane stare, urokliwe dęby. W okolicy roślinność jest wszędzie – tym często wyróżniają się mieszkania na Psim Polu.
Spokój zapewnia także kameralny charakter inwestycji. Niska, dwupiętrowa zabudowa i mała liczba mieszkań w budynkach sprawiają, że łatwiej nawiązać sąsiedzkie relacje. A to dzięki nim można w bezpiecznych rękach zostawić w nagłej sytuacji dziecko albo dać do opieki domowe zwierzę, gdy planuje się dłuższy wyjazd. Dobry kontakt z sąsiadami gwarantuje również, że do swojego domu zawsze będzie się wracać z uśmiechem.
W bliskim sąsiedztwie inwestycji, tuż przy zabytkowym kościele, znajduje się ponadto duży teren zielony. Już w przyszłym roku ma tam powstać Swojczycki Park Czarna Woda (projekt jego zagospodarowania będzie gotowy do końca września). Mieszkańcy wywalczyli we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 1 mln zł na jego realizację. Będą mogli cieszyć się m.in. nowymi alejkami i ławkami, ścieżką zdrowia, ziołowym ogrodem oraz fontanną, a w przyszłości także z pomostów nad zbiornikiem wodnym.
Niedaleko przebiega także grobla Swojczycko-Kowalska, czyli doskonałe miejsce na rodzinny spacer, przejażdżkę rowerem, czy trening biegowy.
fot. Mariusz Bartodziej

Mnóstwo możliwości spędzenia czasu

Mieszkańców przyciąga nie tylko zielona i spokojna okolica, ale też duże balkony oraz ogrody. Aranżacja balkonu, ogrodu i mieszkania to twoja pasja? Sprawdzone układy mieszkań Archicomu zapewniają łatwe i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. A jest jej wyjątkowo dużo – powierzchnia balkonów (dostęp do nich mają wszystkie lokale na piętrach) wynosi nawet około 8 metrów kwadratowych, a ogrodów na parterze do 91 mkw. Dzięki temu miłośnicy ogrodnictwa mogą zająć się sadzeniem zdobiącej roślinności, a pozostali cieszyć się poranną kawą na świeżym powietrzu albo zabawą z dziećmi na własnej przestrzeni.
Na Ustroniu jest co robić także w obrębie osiedla. Archicom dostosował place zabaw do dzieci w różnym wieku. Bawią się m.in. na huśtawce gniazdowej i przeplotni do wspinaczki. Rodzice również mają swoją strefę – mogą z niej obserwować swoje pociechy, a jednocześnie integrować się z sąsiadami. Lepszemu zapoznaniu służą też inne miejsca. W południe można zagrać w szachy przy stoliku, a wieczorem razem rozpalić grilla w wyznaczonym miejscu.  
Ponadto na Swojczycach doczekano się dwa lata temu, także dzięki WBO, dużego, nowoczesnego, ogólnodostępnego placu zabaw. By do niego dojść, wystarczy krótki spacer.
fot. Mariusz Bartodziej

Dojazd rowerem, autobusem, a nawet pociągiem

Osoby, które postawiły na osiedle Archicomu przy ul. Murowanej, mogą być zadowoleni również z rozwoju infrastruktury w tym rejonie. Kilkukilometrową trasę do Centrum Handlowego Korona częściowo przejadą wyremontowaną już ulicą Miłoszycką. Podobna odległość dzieli ich od placu Grunwaldzkiego. Dojadą tam bezpośrednio nie tylko samochodem, ale też rowerem oraz komunikacją miejską. Z przystanku oddalonego od osiedla o kilkaset metrów odjeżdżają dwie linie autobusowe.
Ponadto mieszkańcy szybko dotrą pieszo na przystanek kolejowy Wrocław Swojczyce. Dojadą z niego na Dworzec Główny w niespełna 30 minut, mijając m.in. Sołtysowice i Nadodrze. A już w przyszłym roku ma się zakończyć remont pobliskiego odcinka linii kolejowej nr 292 Jelcz Miłoszyce – Wrocław Osobowice.
fot. Mariusz Bartodziej

Kompleksowo i bezpiecznie

Na Ustroniu to osiedle kompletne. W dużym ogrodzie napijesz się rano kawy. Do pracy dojedziesz rowerem albo komunikacją miejską. Gdy wrócisz, wybierzesz się na spacer po terenach zielonych albo pójdziesz z dzieckiem na plac zabaw (rower i wózek dziecięcy przechowasz w zamkniętych pomieszczeniach w budynkach). A wieczorem – grill z rodziną i sąsiadami. O bezpieczeństwo możesz być spokojny. Zapewnia je m.in. całodobowy monitoring oraz wjazd zabezpieczony szlabanem.
fot. Mariusz Bartodziej

Najnowsze artykuły

Kaufland głównym operatorem spożywczym w Nowym Forcie Wola w Warszawie
Mayland, deweloper i zarządca dużych obiektów handlowych w Polsce przyspiesza prace nad komercjaliza...
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na zakup 11 autobusów elektrycznych
Stolica Dolnego Śląska inwestuje w zakup autobusów elektrycznych. MPK Wrocław ogłosiło przetarg na z...
Przedwojenna, secesyjna kamienica przy ulicy Zachodniej 76 odzyska swój dawny blask
Secesyjna, przedwojenna kamienica przy ul. Zachodniej odzyska dawny blask. W jej wnętrzach powstanie...
Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...