Wrocław: Atal zabuduje cztery hektary w sąsiedztwie Dworca Głównegofot. Jakub Zazula

Wrocław: Atal zabuduje cztery hektary w sąsiedztwie Dworca Głównego

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Deweloper z Cieszyna zakupił teren przy ulicy Pułaskiego, służący m.in. za parking, w zeszłym roku. Może postawić na nim bloki, biura, czy hotele. Rozpoczął już starania o uzyskanie niezbędnych decyzji.
Magistrat wszczął 5 kwietnia (na wniosek pełnomocnika Atal S.A. złożony cztery dni wcześniej) postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji planowanej przy ulicy Pułaskiego 48-50. Chodzi o budowę na działce nr 30, o powierzchni 4,11 ha, budynku wielorodzinnego z częścią usługową i hotelową. Urzędnicy załatwią sprawę w ciągu dwóch miesięcy. W międzyczasie, 18 kwietnia, inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Za projekt odpowiada pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.
UM Wrocławia
Ogólnopolski deweloper zakupił tę nieruchomość, wraz z innymi terenami, w ubiegłym roku, o czym informowaliśmy w listopadzie. Plan miejscowy przeznacza ją przede wszystkim pod zabudowę wielorodzinną, obiekty usługowe lub hotele. Ich wysokość ma wynieść 15-24 m. Inwestor musi utworzyć drogę wewnętrzną z zielenią i ścieżką rowerową. Jeśli chodzi o miejsca postojowe, to konieczne są 1 na każde mieszkanie, 20 na 100 miejsc noclegowych w budynkach hotelowych oraz 12 na 1000 mkw. pow. użytkowej usług. Do najnowszych wrocławskich projektów tego inwestora należą osiedla Atal Oporów oraz Nowe Miasto Jagodno.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Okolica zmieni się nie do poznania

W ciągu najbliższych lat dojdzie do znaczącej transformacji tego terenu. Stojący naprzeciwko działki Atalu kompleks miejskich kamienic trafi pod młotek. Zajmują teren o powierzchni ponad 7,6 tys. mkw. Miały zostać wyburzone już przed laty pod poszerzenie drogi. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
REKLAMA
fot. investphoto.pl
W sąsiedztwie terenu dewelopera z Cieszyna osiedle zbuduje Domax Development Sp. z o.o. Sp. k. Starania o uzyskanie pozwolenia na budowę rozpoczął w czerwcu ubiegłego roku. Postępowanie jest zawieszone od 19 października.
fot. Mariusz Bartodziej
Ponadto teren przy ul. Małachowskiego ma się znacząco przeobrazić. SARP O/Wrocław wraz z magistratem szukają w konkursie autora koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania obszaru pokolejowego zlokalizowanego wzdłuż tej drogi. Zmieni się plan miejscowy. Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn ma pozostać bądź zostać przeniesiona, ale tak, by pozostać w najbliższym sąsiedztwie Dworca Głównego. Szczegóły opisywaliśmy w marcu.
Sabin Kluszczyński/SARP O/Wrocław
W tym samym miesiącu informowaliśmy, że Polskie Koleje Państwowe S.A. sprzedały część zabytkowego Dworca Górnośląskiego, a Poczta Polska S.A. rozważała zbycie nieruchomości przy ul. Małachowskiego 1-9. Właściciela terenu przy ul. Małachowskiego 11 już wyłoniła. Spółka WRI Investment Sp. z o.o. Sp. k. planuje budowę biurowca nawiązującego do sąsiedniego Silver Tower Center.

Komentarze (0)

Napisz komentarz