Komandorska 12 ze złotym certyfikatem LEEDfot. investphoto.pl

Komandorska 12 ze złotym certyfikatem LEED

Wrocław
Kajtman
Kajtman
Komandorska 12
adresWrocław, Komandorska 12
inwestorTFI PZU S.A.
REKLAMA
Wrocławski biurowiec PZU – Komandorska 12 – otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold. W budynku wykorzystano systemy regulujące zużycie wody, ciepła i energii, a jego architektura zapewnia dostęp do światła dziennego na 80% powierzchni użytkowej.
Biurowiec Komandorska 12 cechuje nie tylko wysoki standard powierzchni, ale także wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań redukujących wpływ obiektu na środowisko naturalne. W budynku zapewniono oszczędność wody pitnej na poziomie 42%, ograniczono emisję ciepła przy zastosowaniu ekologicznego dachu zielonego, jak również użyto materiałów wykończeniowych o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Ponadto, aż 93% odpadów budowlanych powstałych w trakcie budowy zostało ponownie wykorzystanych – informuje Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL – wyłącznego agenta ds. komercjalizacji obiektu.
Atutem obiektu jest również lokalizacja sprzyjająca używaniu publicznych środków transportu oraz udogodnienia dla rowerzystów. Biurowiec Komandorska 12 położony jest pięć minut pieszo od Dworca Głównego PKP i nowego Dworca PKS, u zbiegu linii tramwajowych i autobusowych. Znajduje się w sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych miasta, w pobliżu domu towarowego Renoma i galerii Arkady Wrocławskie oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Muzycznego Capitol i Teatru Polskiego. 
REKLAMA
Komandorska 12, oddany do użytku w lutym 2017 r. obiekt klasy A, oferuje ok. 4 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek liczy sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną z parkingiem. Komandorska 12 to projekt autorstwa pracowni Grupa 5 Architekci. Za komercjalizację budynku odpowiada firma JLL. Inwestorem i właścicielem biurowca Komandorska 12 jest TFI PZU.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA