Połowa odrzańskiej wyspy w centrum miasta do kupienia

Połowa odrzańskiej wyspy w centrum miasta do kupienia

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Uniwersytet Medyczny od kilku lat próbuje sprzedać swój budynek na Wyspie Tamka, w którym mieściła się kiedyś Katedra i Zakład Chemii Leków. Trwa kolejne postępowanie – cena wywoławcza to 9 mln złotych, a przetarg zaplanowano na 17 listopada 2016 roku.
Sprzedawana przez uczelnię działka ma powierzchnię 1804 metrów kwadratowych, a stojący na niej piętrowy, wpisany do rejestru zabytków budynek – 358,5 metrów kwadratowych.
Teren, na którym położona jest nieruchomość posiada aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony w styczniu 2013 roku.
Zgodnie z nim, budynek może zostać przeznaczony na cele usług, kultury, nauki, mieszkania towarzyszące, zabudowę zamieszkania zbiorowego czy mariny.
REKLAMA

Uniwersytet Wrocławski sprzedał bez problemu

Dużo szybciej, bo już za pierwszym podejściem, swojej części Wyspy Tamka pozbył się Uniwersytet Wrocławski. Jesienią zeszłego roku uczelnia sprzedała swój obiekt (w którym mieścił się niegdyś Wydział Biotechnologii) za 10,1 mln złotych. Warto nadmienić, że cena wywoławcza wynosiła 5,5 mln złotych.
Nieruchomość, też wpisaną do rejestru zabytków, kupiła spółka Tamka Investments, zarejestrowana w Łodzi.
Dodajmy, że Uniwersytet Wrocławski ma do sprzedania kilka innych nieruchomości, w tym m.in. pałac przy ulicy Szajnochy, dom studencki przy ulicy Tramwajowej i hotel przy ulicy Garbary.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA