Amerykański koncern Honeywell otworzy zakład produkcyjny w Chorzowieźródło: Prologis

Amerykański koncern Honeywell otworzy zakład produkcyjny w Chorzowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
W kwietniu bieżącego roku Honeywell planuje otworzyć w Polsce, w Chorzowie zakład produkujący urządzenia do automatyzacji magazynów. Nowa inwestycja to element rozwoju działalności firmy w obszarze automatyzacji magazynów poza macierzystą Ameryką Północną.
Honeywell zatrudni w Chorzowie 100 osób. W fabryce o powierzchni 27 tys. m kw. produkowane będą urządzenia do automatyzacji magazynów i centrów dystrybucji firm logistycznych, w tym systemy sortowania, taśmociągi, paletyzatory i roboty, zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania, a także systemy podnoszenia kierowane światłem lub dźwiękiem.
REKLAMA
Będzie to już kolejna inwestycja tego amerykańskiego koncernu na Górnym Śląsku. W lutym 2019 roku Honeywell otworzył bowiem w Katowicach Centrum Obsługi Klienta, zatrudniające aktualnie już 300 pracowników i nadal mocno się rozwijające.
Honeywell działa w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej od początku lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie zatrudnia w regionie ponad 8 tys. pracowników. Specjalizuje się m.in. w systemach sterowania budynkami, kontroli środowiska, bezpieczeństwa, systemach przeciwpożarowych, a także np. w technologiach dla platform wojskowych,systemach mechanicznych i kabinowych dla lotnictwa czy innowacyjnych technologiach petrochemicznych.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Mm(gość)
@
Dynis
(gość)
Gdzie dokładnie?
Prologis Park Chorzów, Niedźwiedziniec 10
Dynis(gość)
Gdzie dokładnie?
REKLAMA