DODAJ

Świdnica: LOTTE Wedel powraca do pomysłu budowy nowej fabryki słodyczy

Przemysł / Świdnica
Świdnica: LOTTE Wedel powraca
Orzech
2018-12-23 19:10:23
Pojawiła się szansa na realizację po wielu latach oczekiwań zapowiedzi nowej fabryki słodyczy koncernu LOTTE Wedel w Świdnicy.

Przypomnijmy, japoński koncern spożywczy Lotte zakupił w 2010 r. największego i najbardziej znanego w Polsce producenta słodyczy – Wedel z Warszawy. Firmie chciało się stać silnym graczem słodyczy w Europie. Stąd wzięła się decyzja o zakupie działki w Świdnicy na terenie tamtejszej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

LOTTE Wedel już w 2011 roku odebrał zezwolenie na działalność gospodarczą w WSSE. Na 22 hektarach gruntu, które kupił w Świdnicy miały powstać dwie fabryki słodyczy. Pierwsza w 2013 roku. Zezwolenie było ważne do połowy 2015 roku.

Plany budowy nowej fabryki przesunęły się w czasie, ale okazuje się, że po wielu latach nadal są aktualne.

LOTTE Wedel zatwierdził niedawno nowy plan inwestycyjny na lata 2019-21, powiększając go względem zapowiedzianego kilka miesięcy temu. Wiadomo już, że powiększy fabrykę w Warszawie, ale przyznaje, że kolejne zwiększenie mocy będzie musiało oznaczać budowę kolejnej, zupełnie nowej i poza Warszawą. 

Dla inwestora wyczerpały się już możliwości dalszej rozbudowy i inwestycji w zakład produkcyjny w Warszawie. W związku z tym powrócił temat inwestycji w zupełnie nową fabrykę w Świdnicy. Według nieoficjalnych informacji inwestycji na Dolnym Śląsku miałaby ruszyć na przełomie 2020/2021 roku. W I etapie Japończycy maja zamiar wydać na inwestycję w wybudowany od podstaw zakład produkcyjny minimum 100 mln zł i zatrudnić około 100 osób.