[Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"

[Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"

inwestorLOTTE Corporate
realizacjaIV kw. 2013

O inwestycji [Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"

Firma LOTTE, japoński gigant, podjęła decyzję o zainwestowaniu w Świdnicy. Wybuduje fabryki, w których będą produkowane słodycze. Zakłady zlokalizowane na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” mogą zatrudnić nawet kilkaset osób.
- To wspaniała wiadomość, ponieważ w Świdnicy pojawił się inwestor, który zajmie ostatni duży kawałek, przeznaczony pod produkcję. W sumie zagospodarowanie ponad 100 hektarów w strefie ekonomicznej, dzięki współpracy i zaangażowaniu bardzo wielu ludzi zajęło nam 7 lat. To naprawdę spore osiągnięcie. Tak jak dotychczas wszystkim naszym inwestorom, tak i teraz będziemy pomagać, by budowa nowej fabryki mogła się rozpocząć jak najszybciej. – mówił Wojciech Murdzek, który otrzymał wiadomość o inwestycji podczas urlopu.

We wrześniu 2010 roku Grupa LOTTE zakupiła najstarszą czekoladową markę w Polsce – firmę E.Wedel. Japoński inwestor od początku podkreślał, że planuje swoją ekspansję na cały rynek europejski, a Polska wraz z firmą E.Wedel ma stać się przyczółkiem w dalszym rozwoju koncernu w Europie. Spośród kilku ofert prezentujących poszczególne strefy ekonomiczne, wybrano lokalizację znajdującą się w Świdnicy.

Paweł Szcześniak, prezes firmy E.Wedel tak komentuje etap wyboru lokalizacji: - Jest nam bardzo miło, że rozmowy prowadzone były w spokojnych i przyjaznych warunkach, a nasi japońscy partnerzy poznali Polaków jako profesjonalistów i ludzi zaangażowanych, którzy potrafią zaprezentować się od jak najlepszej strony. Jest to doskonała wizytówka Polski i świetnie rokuje na przyszłość. My, jako marka E.Wedel, cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tych rozmowach oraz, że dokładamy swoją cegiełkę do rozwijania polskiej gospodarki.
Napisz komentarz
Orzech
Lotte Wedel: Świdnica to świetnie miasto do inwestowania

20 lutego Świdnicę odwiedzili przedstawiciele Lotte Wedel. Z prezydent Świdnicy Beatą Moskal–Słaniewską i zastępcami: Markiem Suwalskim i Szymonem Chojnowskim spotkali się: kierownik ds. integracji Matoi Takada, kierownik planowania korporacyjnego Kazunori Yanagishita i kierownik projektu Marek Konecki i rozmawiali o inwestowaniu w Świdnicy.

Więcej: http://www.swidniczka.com/news,single,i ... icle,19325
Orzech
:(
figofago
Lotte Wedel – wciąż bez konkretów

O inwestycji koncernu Lotte Wedel w Świdnicy mówi się od 2011 roku, jednak jak dotąd bez rezultatów. 20 lutego Świdnicę odwiedzili przedstawiciele Lotte Wedel. Z prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską i zastępcami: Markiem Suwalskim i Szymonem Chojnowskim spotkali się: kierownik ds. integracji Matoi Takada, kierownik planowania korporacyjnego Kazunori Yanagishita i kierownik projektu Marek Konecki i rozmawiali o inwestowaniu w Świdnicy. W spotkaniu z przedstawicielami Lotte Wedel uczestniczyli także: dyrektor departamentu obsługi inwestora WSSE „Invest Park” Beata Rzemyszkiewicz oraz dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Łukasz Czajkowski. Niestety, wciąż nie padł termin rozpoczęcia inwestycji.

Źródło: http://regionfakty.pl/region-wszystkie/ ... konkretow/
Orzech
Dobre wiadomości. Zwłaszcza, że to inwestycja z kategorii tych bardzo rozwojowych dla Dolnego Śląska.
figofago
Lotte Wedel nie rezygnuje z inwestycji

Potentat w produkcji słodyczy nie rezygnuje z budowy fabryk w Świdnicy. Takie zapewnienie złożyła Magdalena Kołodziejska, rzecznik prasowy Lotte Wedel. Zakłady miały skorzystać z ulg w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale zezwolenie jest ważne jeszcze tylko półtora roku. Nawet jeżeli minie termin, inwestycja i tak ma być realizowana.

Źródło: http://swidnica24.pl/lotte-wedel-nie-re ... nwestycji/
Orzech
:D Oczywiście :D
REKLAMA