[Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.

[Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.

Przemysł/Świdnica/Świebodzice
REKLAMA

O inwestycji [Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.

NIFCO Poland Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 41-43
58-100 Świdnica
Przedmiot działalności: produkcja i sprzedaż przemysłowych nitów, pierścieni, zacisków z tworzyw sztucznych oraz innych części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Opinie o [Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji [Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.
Gregs
17.08.2008

Rozbudowa Nifco


[galeria:1rfdc8f8]http://img217.imageshack.us/img217/9198/p1000715ca1.jpg[/galeria:1rfdc8f8]
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.
Gregs
Japoński koncern otworzył w Świdnicy pierwszą swoją fabrykę i już zaczął budowę kolejnej

Już teraz w Nifco, japońskim gigancie z branży motoryzacyjnej, pracuje 65 osób. W następnym zakładzie, który powstaje w mieście zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 40

Fabrykę, w którą zainwestowano 16 mln zł, otwarto w ub. tygodniu. Jak przystało na japońskich inwestorów, oprawa była wyjątkowa. Uroczystość rozpoczęła się od posadzenia drzewka wiśni.


Trafili na dobry grunt
Japoński koncern Nifco otworzył w Świdnicy pierwszą swoją fabrykę w Polsce. Okazuje się, że inwestorzy trafili na dobry grunt, bo już ruszyła budowa kolejnej hali.
– W Polsce prężnie działają General Motors, Volkswagen i Toyota. To są nasi klienci, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w Polsce. Wygrała Świdnica, bo zaoferowała nam najlepsze możliwości rozwoju, a w dodatku po sąsiedzku swoją siedzibę ma jeden z naszych najważniejszych klientów – Toyota. Chcemy być zawsze blisko naszych klientów – tłumaczy Eiji Suzuishi, prezes Nifco Poland.
W Świdnicy wytwarzane są m.in. nity, zaciski z tworzyw sztucznych, elementy układów paliwowych i inne części związane z przemysłem motoryzacyjnym. Rocznie fabryka produkuje 28 mln sztuk wyrobów, które sprzedaje za 14 mln zł.
W tym roku do 65-osobowej załogi dołączy kolejnych 10 osób. Następnych 40 będzie mogło znaleźć zatrudnienie w budowanym zakładzie. Hala produkcyjna będzie gotowa w połowie stycznia 2009 r. Nowa inwestycja kosztuje 15 mln zł.
Chcą być najlepsi
– Chcemy być najlepszym zakładem nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zatrudniamy najlepszych inżynierów i pracowników produkcyjnych. Wierzę, że z tak dobrą załogą, ten cel osiągniemy – dodaje prezes Nifco.
Koncern jest pierwszym japońskim przedsiębiorcą w Świdnicy.
– Myślę, że ta decyzja będzie impulsem również dla innych firm z Kraju Kwitnącej Wiśni i dowodem, że w Świdnicy warto inwestować – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Trzeci zakład w Europie
Grupa Nifco dostarcza wyroby japońskim producentom samochodów oraz elektronicznego sprzętu domowego, jak również 8 zagranicznym producentom samochodów, m.in. takim, jak Ford Motor Company, General Motors, Hyundai i Toyota.
Bardzo wcześnie Nifco zaczęło zakładać fabryki na całym świecie, rozpoczynając ekspansję w Tajwanie w 1983 r. Obecnie Nifco to koncern posiadający spółki zależne i podmioty powiązane w 12 krajach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Azji.
Nifco ma dwa zakłady produkcyjne w Europie, jeden w Wielkiej Brytanii, a drugi w Hiszpanii. W Polsce zostało uruchomione trzecie europejskie centrum produkcyjne.

Praca w koncernieNifco poszukuje w tej chwili osób na stanowiska: lider montażu, operator montażu, inżynier automatyk, specjalista ds. sprzedaży, technik utrzymania ruchu maszyn.
Osoby zainteresowane ofertą mogą przesyłać aplikacje
(CV i list motywacyjny z zaznaczeniem stanowiska) pocztą elektroniczną na adres: ejanczyszyn@pl.nifco.com, lub listownie: NIFCO Poland Sp. z o.o.;
ul. Przemysłowa 41-43; 58-100 Świdnica.

Sylwia Królikowska - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://swidnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/877772.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Świdnica] Nifco Poland Sp. z o.o.
Gregs
NIFCO Poland Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 41-43
58-100 Świdnica

Tel +48-74-649-5500
Fax +48-74-649-5503

Polska spółka japońskiego koncernu Nifco otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalność w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

10 kwietnia 2006 roku, prezes WSSE „Invest-Park”, Mirosław Greber wręczył zezwolenie – o numerze 88 – prezesowi centrali Nifco, Ryuji Watanabe.

– Nifco, to pierwszy japoński inwestor w Świdnicy. Cieszę się, że podobnie jak szwedzki koncern Electrolux i amerykański Colgate-Palmolive firma uznała, że Świdnica to dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Jeszcze dwa lata temu, gdy opowiadaliśmy na różnych gremiach, że w Świdnicy będą działać międzynarodowe firmy niewielu było entuzjastów, a więcej niedowiarków. Cieszę się, że teraz wspólnie z Nifco możemy uznać, że to my mieliśmy rację – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

– Decyzja koncernu to ważny gest i wyraz zaufania. Wierzę, że podobnie jak w Wałbrzychu, Żarowie i Jelczu, tak w Świdnicy będzie więcej firm japońskich. Wierzę, że Nifco będzie zadowolone z inwestycji i będzie mówiło, że był to trafny wybór – uważa Mirosław Greber, prezes WSSE „Invest Park”.

Japońska spółka przy ul. Przemysłowej wybuduje fabrykę nitów, pierścieni, zacisków z tworzyw sztucznych oraz innych części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

– Chcemy rozpocząć budowę zakładu w sierpniu, a produkcję już na wiosnę 2007 r. Z pewnością przyda nam się pomoc, by zrealizować ten ambitny plan. W Polsce powstanie pierwszy zakład w Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem zadowolony, że wybudujemy go właśnie w Świdnicy – mówi Ryuji Watanabe, prezes koncernu Nifco.

Nifco Poland, którą kieruje Yoshihiro Tosabayashi jest w 100 % własnością firmy Nifco Inc. Grupa planuje uruchomienie zakładu podobnego do zakładów japońskich pod względem wydajności i jakości produkcji, a ponadto zakładu o konkurencyjnych kosztach produkcji. Firma chce rozpocząć działalność jak najszybciej i przeszkolić pracowników, by ze świdnickiej fabryki stworzyć główny zakład w Europie, który będzie wytwarzał różne części na potrzeby producentów europejskich oraz rynku rosyjskiego. Oferta firmy Nifco zaadresowana jest nie tylko do japońskich producentów samochodów, lecz również do innych producentów zagranicznych.

Nifco Poland w świdnickim zakładzie zatrudni blisko 100 osób. Wydatki inwestycyjne przekroczą 16 milionów złotych. Przewidywana wielkość sprzedaży to ponad 29 milionów złotych rocznie.

Firma Nifco została utworzona w 1967 roku, w czasie, kiedy Japonia przechodziła okres szybkiej industrializacji spowodowanej przez rozwój przemysłu samochodowego i produkcji domowych urządzeń elektronicznych. Nifco była pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji tzw. fasteners, czyli zacisków, nitów i pierścieni. Elementy produkowane przez Nifco posiadają wszelkie zalety materiałów z tworzywa sztucznego: są lekkie, nierdzewne i bardzo plastyczne. Choć niewielkich rozmiarów, elementy te odegrały bardzo ważną rolę dla branży samochodowej oraz w produkcji domowego sprzętu elektronicznego, a także przyniosły ze sobą tzw. „Fastener Revolution” w Japonii.

Grupa Nifco dostarcza swoje wyroby japońskim producentom samochodów oraz elektronicznego sprzętu domowego, jak również ośmiu zagranicznym producentom samochodów, m.in. takim jak Ford Motor Company, General Motors i Hyundai.

Bardzo wcześnie Nifco zaczęła zakładać fabryki na całym świecie, rozpoczynając poszerzanie swojej działalności od Tajwanu w 1983 roku. Obecnie Nifco stała się koncernem posiadającym spółki zależne i podmioty powiązane w dwunastu krajach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Azji.

Obecnie Nifco posiada dwa zakłady produkcyjne w Europie, jeden w Wielkiej Brytanii, a drugi w Hiszpanii. W Polsce zostanie uruchomione trzecie europejskie centrum produkcyjne.

18 sierpnia 2006 roku. Polska spółka japońskiego koncernu rozpoczęła rekrutację do swojego zakładu w Świdnicy.
Kontakt w sprawie pracy ejanczyszyn@pl.nifco.com

http://www.investmap.pl/index.php?a=invest&id=466

Świdnica Nifco

13.05.2007

857dbbe2cdcc4fe3.jpg

af1f1c11e4471fee.jpg

2e078c9c6903b6bf.jpg

3de8e02e82343388.jpg

Foto Tytus & Gregs
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA