[Świdnica] Świdnicki Park Przemysłowy

Przemysł/Świdnica/Świebodzice
REKLAMA

O inwestycji [Świdnica] Świdnicki Park Przemysłowy

Świdnica położona jest w południowo-zachodniej części Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 będącej częścią europejskiego szlaku komunikacyjnego E-18 (Hamburg-Odessa), w odległości 50 km od Wrocławia, 350 km od Berlina, 120 km od Pragi i 380 km od Wiednia. Gmina Miejska Świdnica liczy około 61 tysięcy mieszkańców. Podstrefa Świdnica zlokalizowana jest na obrzeżach Miasta Świdnicy i zajmuje łącznie powierzchnię 162,6 ha. Podstrefa podzielona jest na kilka obszarów. Obszar ten jest w całości terenem niezabudowanym, co stwarza dogodne warunki do kształtowania zabudowy. Podstrefa Świdnica położona jest w odległości:
ok. 1,5 km od centrum miasta, ok. 1 km od linii kolejowej, 35 km od autostrady A4, 37 km od przejścia granicznego w Golińsku, 80 km od przejścia granicznego w Kudowie Zdrój, 90 km od przejścia granicznego w Jakuszycach, 95 km od przejścia granicznego w Międzylesiu, 146 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu, 55 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu. Przedsiębiorcy inwestujący na proponowanych terenach należących do WSSE mają możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości. więcej na stronie:

http://www.invest-park.com.pl/?n=323&lang=pl
Napisz komentarz
Orzech
Usługa: pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad inwestycją pn. ROZWÓJ ŚWIDNICKIEGO PARKU PRZEMYSŁOWEGO POPRZEZ JEGO ROZBUDOWĘ w Świdnicy przy ul. Towarowej, Nr referencyjny nadany sprawie przez Zamawiającego

data zamieszczenia: 28.06.2013


UDZIELENIE ZAMÓWIENIA:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 27.06.2013.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 9.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

Biuro Planowania Przestrzennego Jerzy Jakimiec, ul. Słowackiego 20 b, 58-300 Wałbrzych, kraj/woj. dolnośląskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 103187,50 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

Cena wybranej oferty: 24600,00

Oferta z najniższą ceną: 24600,00 / Oferta z najwyższą ceną: 122754,00

Waluta: PLN.
Orzech
http://evertiq.pl/news/3915
Orzech

Będą w nim działać firmy produkcyjne i usługowe. Na terenie przy ul. Towarowej zostanie wybudowana hala produkcyjno-magazynowa z częścią administracyjno-socjalną i budynkiem technicznym.

- To szansa na nowe miejsca pracy. W parku przemysłowym firmy będą mogły liczyć na ulgi obowiązujące w strefach ekonomicznych, co oprócz dobrego położenia parku i przyjaznego klimatu do inwestowania w Świdnicy z pewnością przyciągnie nowych przedsiębiorców - uważa Wojciech Murdzek, prezydent miasta.pokaz-artykul.png
Orzech
W najbliższych tygodniach zostaną podpisane umowy o unijnym wsparciu budowy Świdnickiego Parku Przemysłowego. Za 11,9 mln zł zbuduje go Invest–Park Development.

Spółka Świdnicy, Wałbrzycha i Dzierżoniowa z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest-Park zrealizuje park przemysłowy na nieruchomości wniesionej aportem przez Świdnicę. Na ten cel ma zostać przeznaczona dotacja w kwocie blisko 3,6 mln zł w ramach działania „Infrastruktura wspierająca innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie”.


pokaz-artykul.png
anubis
MM
2009-12-15 09:17:23, aktualizacja: 2009-12-15 09:17:23


Dziś na terenie Świdnickiego Parku Przemysłowego swój drugi zakład otwiera Defalin, znany producent siatki dla rolnictwa.

- W świdnicki zakład do 2014 r. zamierzamy zainwestować 54 mln zł, a już w tym roku przeznaczymy na ten cel minimum 10 mln zł. - mówi Lubomir Trojanowski, prezes Defalinu i dodaje, że wyroby ze Świebodzic sprzedawane są nie tylko w Polsce i niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale także Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Według planu firma zatrudni co najmniej 50 osób.

Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/aktualno ... ,id,t.html
Gregs
Inwestycja firmy Defalin w Świdnickim Parku Przemysłowym

153_1000x.jpg
REKLAMA