[Wrocław] E&S Industry S.A. (dawna Pollena) rozbuduje fabrykę przy ulicy Krakowskiej

[Wrocław] E&S Industry S.A. (dawna Pollena) rozbuduje fabrykę przy ulicy Krakowskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA
E&S Industry S.A. Headquarters & Production Plant rozpocznie w tym roku przebudowę i rozbudowę fabryki chemii gospodarczej i kosmetyków we Wrocławiu przy ulicy Krakowskiej.
W 2015 roku amerykański fundusz inwestycyjny Rockville Investment, kupił wrocławski zakład, gdzie jeszcze do niedawna produkowano kultowy polski proszek do prania E. Wrocławska fabryka została zakupiona od brytyjskiego PZ Cussons, który sam w 1993 roku zakupił dawną Pollenę Wrocław. Zakład został zakupiony wraz z całą załogą. Rockville Investment założył spółkę E&S Industry S.A., która zajęła się produkcją we Wrocławiu kosmetyków i chemii gospodarczej. 
Produkuje środki piorące: proszki, płyny i żele do prania, płyny do płukania tkanin, odplamiacze, wybielacze, środki uszlachetniające, odświeżacze do tkanin, a także kosmetyki do ciała i włosów: mydła w płynie, żele pod prysznic, płyny do kąpieli, szampony do włosów, odżywki, płyny do higieny intymnej, produkty dla dzieci. We Wrocławiu produkowana jest również chemia gospodarcza: produkty do zmywania naczyń, płyny do podłóg, płyny uniwersalne, żele do toalet, płyny do szyb, mleczka do czyszczenia, środki czyszczące do kuchni, łazienek, udrożniacze.
Zdecydowana większość wyrobów produkowana jest na specjalne zamówienia największych sieci handlowych i dyskontowych (marki własne sieci handlowych). Oprócz tego E&S Industry S.A. zajmuje się także produkcją kontraktową dla czołowych firm europejskich, a także produkcją marek własnych (own brand).
E&S Industry S.A. zatrudnia aktualnie we wrocławskiej fabryce ponad 200 osób i wciąż zwiększa ilość nowych miejsc pracy. Ze względu na dużą i stale rosnącą ilość zamówień na produkowane przez fabrykę wyroby, firma postanowiła zmodernizować i rozbudować wrocławski zakład produkcyjny. E&S Industry S.A. złożyło już wniosek o pozwolenie na rozbudowę i modernizację fabryki. Inwestycja ma się rozpocząć w tym roku. Firma na razie nie podała oficjalnie jaką kwotę pieniędzy zamierza zainwestować w rozbudowę i przebudowę fabryki we Wrocławiu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA