Grupa TFKable rozbuduje fabrykę w BydgoszczyMateriały prasowe

Grupa TFKable rozbuduje fabrykę w Bydgoszczy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża inwestycja produkcyjna w Bydgoszczy. Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę zakładu produkcyjnego Grupy TFKable przy ulicy Fordońskiej. Nowa inwestycja obejmuje, m.in. wzniesienie nowoczesnej wieży technologicznej o wysokości przekraczającej 50 metrów.

Projekt w Bydgoszczy obejmuje konstrukcję pięciu nowych obiektów, głównie przeznaczonych do produkcji innowacyjnych podmorskich kabli wysokiego napięcia, dostosowanych do farm wiatrowych.

Najważniejszym z nowych elementów będzie hala produkcyjna o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 6 000 mkw., z charakterystyczną wieżą technologiczną, sięgającą do imponującej wysokości około 53 m, co można porównać do 17-piętrowego budynku mieszkalnego. Ponadto powstaną hale produkcyjne i strefa socjalna.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Dekpol Budownictwo.

– Przez wiele lat wykonywaliśmy ambitne projekty na terenie całej Polski. Współpraca z TELE-FONIKA Kable daje nam możliwość realizacji znaczącego przedsięwzięcia w województwie kujawsko-pomorskim. Razem z inwestorem i wszystkimi zainteresowanymi stronami napiszemy nowe rozdziały w bogatej historii pierwszej polskiej fabryki kabli – powiedział Karol Słupek, Dyrektor ds. Sprzedaży w Dekpol Budownictwo.

REKLAMA

Zgodnie z harmonogramem inwestora, zakończenie rozbudowy zakładu produkcyjnego Grupy TFKable w Bydgoszczy przewidywane jest na rok 2025.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Historia fabryki

Historia pionierskiego zakładu produkcyjnego kabli w Bydgoszczy sięga ponad stu lat. Pierwsze budynki powstały na początku XX wieku. Dziś bydgoski zakład stanowi jedną z siedmiu jednostek produkcyjnych Grupy TFKable, należącej do elitarnego grona bezpośrednich dostawców rozwiązań z branży przesyłu energii elektrycznej drogą morską.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA