Budimex rozbuduje szpital w Białymstoku

Budimex rozbuduje szpital w Białymstoku

Białystok
graviteo
REKLAMA

11 lutego 2013 roku Budimex podpisał z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku umowę na przebudowę i rozbudowę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Umowa ma wartość 137,8 mln złotych netto. Budimex zrealizuje kontrakt w konsorcjum z Ferrovial Agroman SA.

Prace rozpoczną się 1 kwietnia 2014 roku i potrwają do 28 marca 2017 roku.


Zakres prac obejmuje:
- przebudowę budynków A, B, C, D, E i F (w budynkach D i E zostaną dobudowane kondygnacje)
- budowę zewnętrznych central wentylacyjnych w budynku B,
- wykonanie instalacji wewnętrznych w modernizowanych budynkach,
- budowę trzykondygnacyjnego parkingu (dla 210 samochodów osobowych) i rozbiórkę lądowiska dla helikopterów.

REKLAMA


Powierzchnia użytkowa modernizowanych budynków wynosi 38,1 tys. m.kw., powierzchnia użytkowa nadbudowy w budynkach D i E - 2,7 tys. m.kw. Warto przypomnieć, że dla UM w Białymstoku Budimex buduje na terenie tego samego szpitala pawilony G i H oraz nadbudowuje pawilon F.

Modernizacja i rozbudowa szpitala w Białymstoku to kolejna realizacja Budimeksu w obszarze budownictwa medycznego. Pozostałe kontrakty Budimeksu z ostatnich dwóch lat to m.in.: budowa Pawilonu Pediatrycznego na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, modernizacja Szpitala  Wojewódzkiego im. Kopernika w Koszalinie, rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, przebudowa i rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, budowa Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu, budowa oddziału brachyterapii i przebudowa oddziału chemioterapii w szpitalu im. Kopernika w Łodzi oraz budowa Centrum Badania i Leczenia Głuchoty w Kajetanach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA