EC będzie miała instalację do odazotowania spalin

EC będzie miała instalację do odazotowania spalin

Białystok
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

25 listopada została zawarta umowa na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin na kotłach węglowych K7 i K8 w Elektrociepłowni Białystok – poinformowała Enea w komunikacie.

 

Wykonawcą instalacji będzie konsorcjum firm Strabag Polska (lider) & Strabag Energy Technology GmbH Austria. Wartość kontraktu wyniesie 47 mln zł netto. Inwestycja zmniejszy emisję tlenków azotu z obecnego poziomu 500-600 mg/Nm3 do poniżej 100 mg/Nm3.

REKLAMA

 

Elektrociepłownia Białystok pełni podstawową funkcję źródła ciepła komunalnego. Głównym odbiorcą ciepła jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku. Energia elektryczna sprzedawana jest na rynku hurtowym w ramach kontraktów bilateralnych. Jej głównym zadaniem jest produkcja energii cieplnej, której nośnikiem jest gorąca woda. W gospodarce skojarzonej produkowana jest równolegle energia elektryczna i para technologiczna o ciśnieniu 1 MPa i temperaturze 220 C dla potrzeb szpitali i zakładów przemysłowych. Sezon grzewczy w Białymstoku trwa średnio 4344 godziny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA