Wizja lokalna potencjalnych wykonawców instalacji odsiarczania spalin dla Elektrociepłowni Wrocław

Wizja lokalna potencjalnych wykonawców instalacji odsiarczania spalin dla Elektrociepłowni Wrocław

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wrocławska KOGENERACJA S.A., której głównym akcjonariuszem jest Grupa EDF, planuje do 2015 roku wybudowanie instalacji odsiarczania spalin dla Elektrociepłowni Wrocław. 11 stycznia odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli przedsiębiorstw biorących udział w postępowaniu przetargowym. Podczas kilkugodzinnej wizyty specjaliści z różnych branż zapoznali się urządzaniami wrocławskiej elektrociepłowni.

 

Planowana instalacja mokrego odsiarczania spalin dla EC Wrocław znacząco przyczyni się do poprawy jakości powietrza we Wrocławiu. Po uruchomieniu instalacji ilość emitowanych związków siarki zmniejszy się o około 95%.

 

REKLAMA

KOGENERACJA S.A. realizuje inwestycje proekologiczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla mieszkańców Wrocławia poprzez dostosowanie urządzeń wytwórczych do restrykcyjnych norm emisyjnych (dyrektywa IED) obowiązujących od 1 stycznia 2016. Uruchomienie instalacji jest planowane na II kwartał 2015 roku.

 

Grupa EDF to największy inwestor zagraniczny w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce, gdzie posiada 10% udział w produkcji energii elektrycznej i 15% udział w rynku ciepła sieciowego. Grupa jest obecna na polskim rynku od ponad 10 lat, stając się głównym akcjonariuszem wielu polskich firm energetycznych. W grudniu 2011 roku Grupa EDF ogłosiła decyzję o budowie elektrowni węglowej na parametry nadkrytyczne o mocy 900 MW na terenie Elektrowni Rybnik. Wartość inwestycji wynosi  około 1,8 mld euro. Jest to największa inwestycja zagraniczna w polskim sektorze energetycznym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA