Jest umowa, dzięki której poprawi się jakość powietrza we Wrocławiu

Jest umowa, dzięki której poprawi się jakość powietrza we Wrocławiu

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Konsorcjum Rafako-PBG zostało wybrane do realizacji programu odsiarczania spalin we wrocławskiej elektrociepłowni KOGENERACJI S.A. Program realizowany będzie ponadto w elektrociepłowniach w Krakowie, Gdańsku i Gdyni.

Planowana budowa instalacji odsiarczania spalin w elektrociepłowni we Wrocławiu pozwoli spełnić normy ochrony środowiska określone w dyrektywie o emisjach przemysłowych, którą Parlament Europejski przyjął w listopadzie 2010 r.

– Umowa zawarta z Konsorcjum Rafako-PBG przewiduje zakończenie prac na 31 października 2015 r. Realizacja programu odsiarczania w elektrociepłowni znacząco poprawi jakość powietrza we Wrocławiu dzięki siedmiokrotnemu obniżeniu emisji tlenków siarki (SOx) – informuje Jacek Wardaszko z Kogeneracji.


Kogeneracja S.A. należy do Grupy EDF w Polsce. W sezonie grzewczym ogrzewa ok. 60% mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Moc zamówiona przez odbiorców z Wrocławia to 971 MWt a przez odbiorców z Siechnic i Świętej Katarzyny 50 MWt. Zgodnie z koncesją łączna moc Kogeneracji wynosi 1083 MWt i gwarantuje bezpieczeństwo dostaw ciepła zarówno dziś jak i jutro. Moc elektryczna to 363 MWe.

W najbliższym czasie firma planuje zwiększyć produkcję zielonej energii w Elektrociepłowni Wrocław poprzez dostosowanie bloku BC-1 do spalania 100% biomasy. Równocześnie spółka analizuje dostosowanie do zielonej energii drugiego, większego bloku energetycznego.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA