EDF zredukuje emisję NOx

EDF zredukuje emisję NOx

Wrocław
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

EDF Polska podpisał z konsorcjum Fortum Power and Heat Oy / Instal Kraków umowy na zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji odazotowania spalin w elektrociepłowniach we Wrocławiu i w Krakowie.

Jak informuje EDF, realizacja projektu pozwoli na zmniejszenie emisji tlenków azotów NOx do atmosfery i tym samym na spełnienie wymogów środowiskowych Unii Europejskiej wyznaczonych przez dyrektywę IED (Industrial Emissions Directive). Planowana instalacja dla 2 kotłów w elektrociepłowni we Wrocławiu oraz 2 kotłów w elektrociepłowni w Krakowie pozwoli zredukować emisje tlenków azotu NOx z aktualnego poziomu 550-600 mg/Nm3 do poziomu mniejszego niż 200 mg/Nm3.

REKLAMA


Umowy te są częścią programu Grupy EDF w Polsce mającego na celu modernizację aktywów produkcyjnych i tym samym poprawę jakości powietrza oraz zapewnienie długoterminowego bezpieczeństwa dostaw energii we Wrocławiu i w Krakowie. Rozpoczęcie prac planowane jest na 2014 r. we Wrocławiu i 2015 r. w Krakowie, instalacje w obu elektrociepłowniach powinny zostać oddane do użytku do końca grudnia 2015 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA