Czwarty etap budowy magistrali z osiedla Nowe Miasto

Czwarty etap budowy magistrali z osiedla Nowe Miasto

Białystok
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Nowy odcinek magistrali ciepłowniczej powstaje w tym roku wzdłuż ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku. Jak informuje MPEC Białystok, w niedalekiej przyszłości sieć ma zostać zbudowana do osiedla Dojlidy.

W tym roku budowany jest kolejny odcinek nowej magistrali ciepłowniczej od kampusu Uniwersytetu w Białymstoku do ogrodów działkowych w okolicach siedziby firmy Biatel i prawie do płyty lotniska Krywlany - w miejscu, gdzie planowana jest nowa ulica prowadząca od ul. Ciołkowskiego. Sieć o średnicy 400 mm powstaje na odcinku ponad 1 km.

 

Tegoroczna inwestycja wzdłuż ulicy Ciołkowskiego to czwarty etap budowy magistrali z osiedla Nowe Miasto w kierunku osiedla Dojlidy. W 2009 r. powstała sieć wzdłuż ulicy Sławińskiego (od Rzymowskiego do jednostki wojskowej). Rok później zbudowany został kolejny odcinek wzdłuż ul. Sławińskiego i Ciołkowskiego (do powstającego Stadionu Miejskiego), a w 2012 roku powstał 300-metrowy odcinek do budowanego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.

REKLAMA

 

W przyszłości planowane jest przedłużenie magistrali w okolice ul. Borsuczej i zamknięcie pierścienia sieci ciepłowniczej w tym rejonie miasta. Po drodze będą mogły być zasilone Ciepłem Systemowym obiekty usługowe, które mają powstać na obrzeżach lotniska Krywlany.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA