Coraz bliżej rozpoczęcia wielkiej inwestycji koreańskiego LG Chem

Coraz bliżej rozpoczęcia wielkiej inwestycji koreańskiego LG Chem

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Potwierdzają się wcześniejsze spekulacje koreańskich mediów. Pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych, na  terenie Klastra LCD powstanie fabryka baterii, które w przyszłości znajdą zastosowanie w samochodach elektrycznych czy magazynach energii. Według nieoficialnych informacji inwestycja warta będzie od 300 do 700 mln euro, a dzięki niej zatrudnienie znajdzie około 1000 osób.


Koreańczycy stawiają na Polskę  

Koreański potentat LG Chem, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na baterie do samochodów elektrycznych, ma ulokować pod Wrocławiem, gdzie koreańska firma ma już inne zakłady (LG Electronics, LG Display i LG Innotek), fabrykę, w której będą produkowane baterie do EV.


Współpraca z 3M, czyli efekt "domina inwestycyjnego"

We Wrocławiu znajduje się również fabryka amerykańskiego koncernu 3M, z którym LG Chem ma rozwijać technologię nowych baterii samochodowych. W ramach współpracy 3M przekazał koreańskiemu LG Chem swoje patenty w zakresie wykorzystania technologii niklowo-kobaltowo-manganowej (NCM) w bateriach litowo-jonowych. To jeden z kuluczowych czynników, wyboru podwrocławskiej lokalizacji na wielką inwestycję koreańskiego potentata - LG Chem.

Fabryka pod Wrocławiem ma  być gotowa douruchomienia produkcji w ciągu półtora roku, a docelowo ma produkować rocznie ok. 229 tys. baterii samochodowych. Jeśli tak się stanie, LG Chem awansuje na pozycję drugiego największego producenta baterii do EV poza Chinami.

Koreańczycy dostarczają baterie do aut z napędem elektrycznym dla 25 koncernów motoryzacyjnych – m.in. dla Renault, Volkswagena, Audi czy Volvo, a także dla General Motors.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA