DODAJ

Coraz bliżej otwarcia nowej fabryki francuskiego koncernu BAUD Industries w Ząbkowicach Śląskich

Dolny Śląsk
Coraz bliżej otwarcia nowej
Orzech
2018-10-28 21:40:41
17 października odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy nad fabryką Baud Polska Sp. z o.o. powstającą na terenie Podstrefy Ząbkowice Śląskie należącej do Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park".

Firma wybuduje zakład, w którym będzie prowadzić działalność gospodarczą polegającą m.in. na produkcji elementów toczonych dla sektora motoryzacyjnego oraz AGD. Otwarcie zakładu zaplanowano na przełomie stycznia i lutego 2019 r. Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie 15 mln zł nakładów inwestycyjnych. Baud Polska zatrudnia obecnie już 80 osób i planuje docelowo zwiększenie liczby pracowników do 100.

O inwestorze:

Baud Polska należy do francuskiej grupy BAUD Industries, która jest trzecim co do wielkości francuskim producentem elementów metalowych. Grupa BAUD Industries posiada siedem zakładów produkcyjnych w Europie i jeden w Azji. Ma łącznie ponad 850 maszyn, które pozwalają spełnić szeroki zakres wymagań klientów. Grupa specjalizuje się w masowej produkcji małych elementów toczonych i spęczanych (średnica od 0,5 do 50 mm).
Firma Baud Polska produkuje głównie dla sektora automatyki domowej (elementów do wyłączników, wtyczek), do sektora samochodowego oraz do sektora łączności. Sprzedaje swoje wyroby w Polsce, jak również w Niemczech, Turcji, Francji oraz we Włoszech.