Pod Wrocławiem zainwestuje kolejna firma z Korei Południowej źródło: Panattoni

Pod Wrocławiem zainwestuje kolejna firma z Korei Południowej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jinsung, koreańska firma świadcząca usługi generalnego wykonawstwa w zakresie realizacji związanych m.in. z systemami klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, projektowania pomieszczeń czystych oraz miejsc użyteczności publicznej, wynajęła ponad 10 300 mkw. powierzchni w kompleksie Panattoni Park Wrocław XI. W procesie negocjowania warunków umowy najemcy doradzali eksperci JLL.
Jinsung specjalizuje się w inżynierii sanitarnej przeznaczonej dla dużych obiektów komercyjnych oraz publicznych. Koreańska marka od czerwca 2019 roku działa w sektorze budowlanym na terenie Polski i ma w swoim portfolio już kilka dużych inwestycji, a w planach rozwoju również ekspansję na inne rynki europejskie.
- Polska jest dla nas ważnym miejscem na mapie zagranicznych inwestycji. We Wrocławiu niedawno otworzyliśmy polski oddział naszej firmy. Z uwagi na bliskość strategicznych partnerów biznesowych i doskonałą lokalizację zdecydowaliśmy się na wynajęcie powierzchni magazynowej w parku logistycznym Panattioni Wrocław XI. Nie bez znaczenia były również wsparcie doradców JLL oraz elastyczne podejście dewelopera, dzięki czemu cały proces transakcyjny był sprawny. Planujemy dalszy rozwój firmy w Polsce oraz realizacje kolejnych inwestycji za granicą, dlatego magazyny i biuro w Nowej Wsi Wrocławskiej blisko autostrady A4 oraz jej węzła z autostradą A8 sprawiają, że jest to dla nas odpowiednia lokalizacja - mówi Young Shin Kim, Prezes JINSUNG IND Poland.
Polski rynek magazynowy jako jedyny w Europie notował w pierwszej połowie 2020 roku wzrosty mimo pandemii. Swoją pozycję umacnia też Dolny Śląsk. Wrocław jest czwartym rynkiem pod względem podaży powierzchni magazynowej w Polsce. Dotychczas zrealizowane tutaj inwestycje oferują już prawie 2,6 mln mkw.
- Na atrakcyjność inwestycyjną Wrocławia i jego okolic składa się wiele czynników, w tym między innymi położenie i znakomicie rozbudowana infrastruktura drogowa oraz wykwalifikowana kadra pracownicza. To dobre miejsce dla rozwoju rodzimych biznesów oraz międzynarodowych marek, również spoza Europy. Firma Jinsung doceniła Panattoni Park Wrocław XI ze względu na lokalizację. Jednak w tym przypadku istotny był również czas i sprawne przeprowadzenie negocjacji. Powierzchnia magazynowa była dostępna od ręki, a dedykowane biuro zostało przygotowane przez dewelopera w krótkim terminie. Dzięki temu cały proces umowy najmu mogliśmy sfinalizować w ciągu miesiąca. Świadczy to o bardzo dobrym rozeznaniu potrzeb najemcy oraz efektywnej współpracy każdej ze stron. Inwestycja koreańskiego producenta i wykonawcy w branży budowlanej zasili lokalny rynek nowymi miejscami pracy i wzbogaci krajobraz inwestycyjny Wrocławia - podkreśla Konrad Lewiński, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.
Panattoni Park Wrocław XI to dwie nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 100 000 mkw. zlokalizowane przy ul. Relaksowej w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Właścicielem i inwestorem jest Panattoni Europe. Projekt architektoniczny parku może być elastycznie dostosowany do oczekiwań klientów zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...