Pod Wrocławiem zainwestuje kolejna firma z Korei Południowej źródło: Panattoni

Pod Wrocławiem zainwestuje kolejna firma z Korei Południowej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jinsung, koreańska firma świadcząca usługi generalnego wykonawstwa w zakresie realizacji związanych m.in. z systemami klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, projektowania pomieszczeń czystych oraz miejsc użyteczności publicznej, wynajęła ponad 10 300 mkw. powierzchni w kompleksie Panattoni Park Wrocław XI. W procesie negocjowania warunków umowy najemcy doradzali eksperci JLL.
Jinsung specjalizuje się w inżynierii sanitarnej przeznaczonej dla dużych obiektów komercyjnych oraz publicznych. Koreańska marka od czerwca 2019 roku działa w sektorze budowlanym na terenie Polski i ma w swoim portfolio już kilka dużych inwestycji, a w planach rozwoju również ekspansję na inne rynki europejskie.
- Polska jest dla nas ważnym miejscem na mapie zagranicznych inwestycji. We Wrocławiu niedawno otworzyliśmy polski oddział naszej firmy. Z uwagi na bliskość strategicznych partnerów biznesowych i doskonałą lokalizację zdecydowaliśmy się na wynajęcie powierzchni magazynowej w parku logistycznym Panattioni Wrocław XI. Nie bez znaczenia były również wsparcie doradców JLL oraz elastyczne podejście dewelopera, dzięki czemu cały proces transakcyjny był sprawny. Planujemy dalszy rozwój firmy w Polsce oraz realizacje kolejnych inwestycji za granicą, dlatego magazyny i biuro w Nowej Wsi Wrocławskiej blisko autostrady A4 oraz jej węzła z autostradą A8 sprawiają, że jest to dla nas odpowiednia lokalizacja - mówi Young Shin Kim, Prezes JINSUNG IND Poland.
Polski rynek magazynowy jako jedyny w Europie notował w pierwszej połowie 2020 roku wzrosty mimo pandemii. Swoją pozycję umacnia też Dolny Śląsk. Wrocław jest czwartym rynkiem pod względem podaży powierzchni magazynowej w Polsce. Dotychczas zrealizowane tutaj inwestycje oferują już prawie 2,6 mln mkw.
REKLAMA
- Na atrakcyjność inwestycyjną Wrocławia i jego okolic składa się wiele czynników, w tym między innymi położenie i znakomicie rozbudowana infrastruktura drogowa oraz wykwalifikowana kadra pracownicza. To dobre miejsce dla rozwoju rodzimych biznesów oraz międzynarodowych marek, również spoza Europy. Firma Jinsung doceniła Panattoni Park Wrocław XI ze względu na lokalizację. Jednak w tym przypadku istotny był również czas i sprawne przeprowadzenie negocjacji. Powierzchnia magazynowa była dostępna od ręki, a dedykowane biuro zostało przygotowane przez dewelopera w krótkim terminie. Dzięki temu cały proces umowy najmu mogliśmy sfinalizować w ciągu miesiąca. Świadczy to o bardzo dobrym rozeznaniu potrzeb najemcy oraz efektywnej współpracy każdej ze stron. Inwestycja koreańskiego producenta i wykonawcy w branży budowlanej zasili lokalny rynek nowymi miejscami pracy i wzbogaci krajobraz inwestycyjny Wrocławia - podkreśla Konrad Lewiński, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.
Panattoni Park Wrocław XI to dwie nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 100 000 mkw. zlokalizowane przy ul. Relaksowej w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Właścicielem i inwestorem jest Panattoni Europe. Projekt architektoniczny parku może być elastycznie dostosowany do oczekiwań klientów zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA