DODAJ

Dolny Śląsk: LG Chem Energy zainwestuje kolejne 579 mln dolarów. Znamy szczegóły dotyczące nowej inwestycji tego koncernu w Polsce

Przemysł / Biskupice Podgórne
Dolny Śląsk: LG Chem
Orzech
2018-12-04 22:42:22
Z informacji jakie właśnie pojawiły się w koreańskich mediach, zarząd LG Chem podjął decyzję o dokonaniu inwestycji o równowartości ok. 579 mln dolarów (651,3 mld wonów) w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych koncernu w Polsce. Nie podano jednak nadal czy koreański gigant zainwestuje pieniądze w kolejną już rozbudowę fabryki w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych (byłby to już 4 etap jej rozbudowy) czy też zdecyduje się na budowę zupełnie nowej fabryki w Polsce (w grę wchodzą podobno dwie lokalizacje na Dolnym Śląsku oraz Łódź).

Jednak bardzo ważną i istotną informacją jest to, że zarząd LG Chem wyznaczył ścisłe ramy czasowe realizacji nowej inwestycji: od grudnia 2018 r. do kwietnia 2021 r.

Plany zwiększenia zdolności produkcyjnych przez LG Chem w Polsce są bezpośrednio związane z kontraktem na dostawę ogniw do EV podpisanego przez koreański koncern z Volkswagenem. LG Chem dysponuje również fabrykami baterii w Korei Południowej, Chinach i USA. 23 października spółka rozpoczęła budowę kolejnego (drugiego) zakładu wytwarzającego ogniwa litowo-jonowe w chińskim Nankinie. Fabryka (lub fabryki) w Polsce mają odpowiadać za ok. połowę łącznego poziomu produkcji LG Chem w zakresie baterii, który, według planów, do końca 2020 r. wyniesie 110 GWh rocznie.