Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczejźródło: dabrowa-gornicza.pl

Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Spółka SK ie technology Co., ltd. należąca do Grupy SK ogłosiła oficjalnie kolejną inwestycje za niemal 1,5 mld PLN w Polsce. Koncern zdecydował się zwiększyć budowaną fabrykę separatorów do akumulatorów litowo-jonowych na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Dąbrowie Górniczej.
Koreański inwestor postanowił zwiększyć moce produkcyjne zakładu w Dąbrowie Górniczej o dodatkową linię produkcyjną. Pierwotna inwestycja o wartości 335 mln euro zakładała powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy. Kolejny etap rozwoju spółki SK Hi-Tech Battery Materials Poland to zaangażowanie podobnych środków oraz podwojenie miejsc pracy do minimum 600 osób. Tym samym SK ie technology zostanie liderem w dostarczaniu separatorów do baterii, a Polska umocni pozycję w regionalnym ekosystemie e-mobilności.
- Dzięki stabilności gospodarczej i wykwalifikowanym pracownikom, Polska jest dla inwestorów głównym miejscem docelowym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zawdzięczamy to również dobrze zorganizowanemu procesowi wsparcia projektów inwestycyjnych. Na każdym etapie towarzyszymy inwestorowi. Może on liczyć na naszych ekspertów, jak i na Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) uznawane za jedne z najlepszych na świecie - powiedziała Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
- W ubiegłym roku KSSE, wspólnie z partnerami, pozyskała SK Hi-Tech Battery Materials jako strategicznego inwestora dla regionu i wydała decyzję o wsparciu projektu wartego ponad 1 mld zł, dzięki któremu powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy. To u nas, w hubie motoryzacyjnym KSSE, koreański gigant zainwestował pierwszy raz w Polsce. Dziś cieszymy się, że SK Hi-Tech Battery Materials jest u nas dobrze i decyduje o rozszerzeniu inwestycji na terenie KSSE. To kolejne wysokojakościowe miejsca pracy w regionie - zaznaczył dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE).
- Cieszę się, że w tym trudnym szczególnie dla gospodarki okresie mogę przekazać dobre wieści z zakresu dużych inwestycji zagranicznych w Dąbrowie Górniczej. SK Hi-Tech Battery Materials podwaja moce w Polsce, firma podjęła decyzję o rozbudowie zakładu w Tucznawie i budowie dodatkowej linii produkcyjnej. Nasz koreański partner potwierdza tym samym, że nastawiony jest na dalszy rozwój i globalną ekspansję na rynku baterii litowo-jonowych - podkreślił Marcin Bazylak, prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.
REKLAMA
- Kolejna faza inwestycji w Dąbrowie Górniczej jest częścią naszych starań w zakresie dynamizacji łańcucha dostaw przemysłu bateryjnego, a także głębokiej zmiany SK Innovation poprzez wzmocnienie konkurencyjności technologicznej, tworzenia nowych, globalnych baz produkcyjnych, oraz ekspansji we właściwym dla rynku czasie - zaznaczył w komunikacie Jae-sok Rho, prezes SK ie technology.
- Już dzień po ogłoszeniu decyzji o budowie fabryki w województwie śląskim, rozpoczęliśmy rozmowy o dalszym zwiększeniu obecności SK Hi-Tech Battery Materials w Polsce. Cieszę się, że dziś możemy potwierdzić, że firma swoje plany rozwoju wiąże z naszym krajem. - dodaje prezes Ciurzyńska.

O inwestorze:

Spółka SK Hi-Tech Battery Materials Poland jest częścią SK ie technology Co., ltd. należącą do SK Group, jednej z największych firm w Korei Południowej. SK jako pierwsza w Korei i trzecia na świecie, opracowała "LiBS" - separator do akumulatorów litowo-jonowych, kluczowy składnik akumulatorów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologii SK dostarcza klientom zróżnicowane i niestandardowe rozwiązania.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA