Convert zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 150 mln złźródło: pixabay.com

Convert zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 150 mln zł

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma Convert zainwestuje na terenie podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Dąbrowy Górniczej - Tucznawie ponad 150 mln zł i zatrudni minimum 60 osób – podała w środę KSSE.
Convert Paper to kolejny nowy inwestor, pozyskany przez katowicką strefę wspólnie z miastem Dąbrowa Górnicza. Jest to firma z kapitałem niemieckim, działająca na rynku od 2005 r. Convert zajmuje się produkcją i dystrybucją tektury litej i falistej. Jej odbiorcami jest aktualnie około 300 polskich i zagranicznych klientów z branży poligraficznej.
REKLAMA
Na obszar podstrefy KSSE Tucznawa w Dąbrowie Górniczej składa się łącznie 260 ha terenów przygotowanych dla inwestorów, z czego 128 ha zostało przeznaczone do sprzedaży. W podstrefie w Tucznawie zainwestowały już takie firmy jak: NGK Ceramics Poland, Schade Polska i Outokumpu Distribution Polska.
Od ubiegłego roku w Tucznawie swoją wielką fabrykę separatorów do baterii litowo-jonowych dla samochodów elektrycznych buduje na 28 ha firma SK Innovation z południowokoreańskiej Grupy GK. Pierwotnie inwestor ten deklarował zainwestowanie blisko 1,5 mld zł i zatrudnienie 300 osób. W listopadzie br. SK Innovation poinformował o podwojeniu wartości inwestycji, wielkości produkcji oraz zatrudnienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA