Press Glass zainwestuje 300 mln zł w Dąbrowie Górniczejźródło: Press Glass

Press Glass zainwestuje 300 mln zł w Dąbrowie Górniczej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna duża inwestycja na terenie województwa śląskiego. W Dąbrowie Górniczej, w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) zainwestuje wyspecjalizowana w produkcji szyb dla budownictwa grupa Press Glass. Koszt inwestycji wyniesie 300 milionów złotych.
Press Glass planuje zakupić w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Tucznawa teren pod swoją inwestycję. Znajdują się tam tereny inwestycyjne włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przypomnijmy, że swoją wielką inwestycję o docelowej wartości prawie 7 mld zł prowadzi tam m.in. należąca do koreańskiej Grupy SK spółka SK Hi-tech Battery Materials Poland, wytwarzająca separatory do akumulatorów litowo-jonowych.
– W dniu dzisiejszym wręczyłem decyzję o wsparciu dla firmy Press Glass SA na realizację nowej inwestycji na terenie KSSE w Dąbrowie Górniczej o wartości 300 mln zł – poinformował w piątek, 12 listopada prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek.
REKLAMA
Inwestor na razie nie poinformował o szczegółach swojej inwestycji, w tym o wielkości zatrudnienia.
Press Glass to polska firma założona w 1991 roku. Przetwarza szkło dla producentów m.in. stolarki okiennej i drzwiowej, fasad, przeszkleń i konstrukcji wewnętrznych. Jest aktualnie największym polskim producentem szyb zespolonych i należy do wiodących europejskich dostawców płaskiego szkła przetworzonego dla budownictwa, dostarczając produkty do kilkuset stałych odbiorców w Europie i na innych kontynentach. Ma 14 zakładów produkcyjnych o łącznej powierzchni 191 tys. m kw. w Polsce, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i USA.
Jak poinformował w piątek prezes KSSE Janusz Michałek, łącznie z decyzją o wsparciu inwestycji firmy Press Glass, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku rekordową ilość 66 decyzji o wsparciu nowych przedsięwzięć. Łącznie inwestorzy zadeklarowali ponad 3 mld zł nakładów inwestycyjnych oraz stworzenie przeszło 2,6 tys. nowych miejsc pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA