Powstaną centra logistyczne sieci sklepów koło Gliwic

Powstaną centra logistyczne sieci sklepów koło Gliwic

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
MLP Group S.A., wiodący deweloper powierzchni magazynowych, podpisał kontrakt z Żabka Polska S.A. Umowa zakłada wybudowanie centrum logistycznego obsługującego sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket o powierzchni 24,7 tys. mkw. Obiekt powstanie na terenie parku MLP Gliwice w gminie Zbrosławice w bliskiej odległości od autostrady A1. Magazyn klasy A z częścią socjalno-biurową zostanie przekazany najemcy w listopadzie 2017 r. W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Colliers International.
Żabka Polska, właściciel sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket, podpisała z MLP Group umowę dotyczącą najmu 24,7 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Gliwice. Z tego blisko 23,8 tys. mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, w ramach których około 4 tys. mkw. stanowić będą chłodnie i mroźnie. Pozostała powierzchnia wykorzystana będzie na potrzeby socjalno-biurowe. Zgodnie z ustaleniami obiekt zostanie udostępniony do użytku w listopadzie 2017 r. 
Cieszymy się z podpisania kontraktu z właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience. Jest to kolejna sieć handlowa, która zdecydowała się na współpracę z nami. Podpisanie umowy z Żabka Polska jest dowodem na to, że nasza oferta jest dobrze oceniana przez wymagających partnerów. Jesteśmy przekonani, że rozwijany park logistyczny MLP Gliwice, będzie przyciągał kolejne podmioty pragnące inwestować w tym regionie – podkreślił Piotr Krawczyk, Manager of BTS Projects w MLP Group S.A.
Nasza strategia rozwoju koncentruje się na realizacji projektów w formule BTS oraz istotnej rozbudowie parków logistycznych. Przekłada się to na dynamiczny wzrost skali działania. W roku 2017 zamierzamy co najmniej utrzymać tempo rozwoju jak w roku ubiegłym. Oprócz parku w Gliwicach zamierzamy uruchomić kilka nowych projektów w naszym kraju oraz w okolicach Dortmundu w zachodniej części Niemiec i na rynku rumuńskim w okolicach Bukaresztu – dodał Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group S.A.
REKLAMA
Nowe centrum logistyczne w tej części Polski jest konsekwencją dynamicznego rozwoju naszej sieci sklepów. Chcąc w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów związane z dostępnością i jakością oferowanych produktów, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego obiektu w tym regionie. Chcemy być zawsze bliżej naszych klientów oraz franczyzobiorców naszej sieci, stąd decyzje o ciągłym rozwoju architektury logistycznej. Przy realizacji tak dużych projektów chcemy pracować ze sprawdzonymi partnerami biznesowymi – mówi Krzysztof Andrzejewski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w spółce Żabka Polska. 
MLP Gliwice znajduje się w Szałszy na terenie gminy Zbrosławice, zaledwie 6 km na północ od centrum Gliwic. MLP Gliwice położony jest przy węźle Zabrze Zachód, łączącym autostradę A1 (Trójmiasto-Łódź-granica z Czechami) z drogą krajową nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).Ta doskonała lokalizacja sprawia, że MLP Gliwice jest atrakcyjnym miejscem dla wielu obszarów działalności. Docelowo na terenie parku powstaną dwa budynki klasy A o łącznej powierzchni 61,5 tys. mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA