Na nieczynnym lotnisku powstał tor wyścigowy. Wkrótce otwarcie źródło: mat. inwestora

Na nieczynnym lotnisku powstał tor wyścigowy. Wkrótce otwarcie

Dolny Śląsk, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Na Dolnym Śląsku, 10 kilometrów od Bolesławca – tuż przy autostradzie A4, powstał tor Pixers Ring, na którym już za kilka dni będą mogli spróbować swoich sił zarówno profesjonaliści, jak i wielbiciele szybkich maszyn.
Nieczynne lotnisko w Krzywej otrzymało drugie życie. Powstał tu 2-kilometrowy odcinek do szybkiej jazdy samochodami i motocyklami. Tor Pixers Ring to jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku i jedno z nielicznych w Polsce, na których fani szybkich samochodów i motocykli będą mogli rozgrzać silniki do czerwoności.
Na miejscu będzie można wypożyczyć jeden z kilkunastu supersamochodów. To szansa, by poprowadzić sportowe Lamborghini czy elektryczną Teslę. W ofercie znajdą się też: Ferrari, Porsche, a także stworzone do jazdy po torze bolidy, jak KTM X-Bow. Na wielbicieli klasyki i charakterystycznego pomruku silnika czekać będą takie perełki jak Mustang 1964 czy Dodge Charger 1970. 


Sprawdź możliwości własnego auta

Na tor można przyjechać również swoim samochodem i w bezpiecznym miejscu przetestować jego możliwości. 
Tor Pixers Ring jest miejscem przyjaznym każdemu kierowcy – tłumaczy Maciej Białek z firmy Pixers, sponsora toru. 
REKLAMA
Większość torów przeznaczona jest dla hermetycznie zamkniętego środowiska kierowców. Brakowało w Polsce miejsca otwartego dla każdego miłośnika motoryzacji, które charakteryzuje kultura, wzajemny szacunek i przyjazna atmosfera. Do nas może przyjechać każdy: grupa kolegów, którzy w ramach wieczoru kawalerskiego chcą przejechać się supersamochodem, osoba, która niedawno zdała prawo jazdy i musi potrenować jazdę. To pierwsza, ale nie ostatnia taka inwestycja – dodaje Białek. Nie tylko tor
Oprócz 2 kilometrów toru do jazdy wyścigowej, na torze Pixers Ring znajdziemy minikarting i specjalne odcinki do jazdy bokiem, czyli driftingu. Ci, którzy chcieliby poczuć się za kółkiem jeszcze pewniej, mogą wykupić pakiet szkoleń w zakresie bezpiecznej jazdy. Dzięki nim nauczymy się na przykład, jak wyprowadzić auto z poślizgu oraz jak dostosować prędkość do mokrej nawierzchni.  Tym, którzy nie chcą od razu siadać za kierownicę, udostępnione zostaną symulatory jazdy w salonie VR (Virtual Reality). Dzięki technologii przeniesiemy się na wirtualny tor i bez obaw będziemy mogli spełnić najśmielsze motoryzacyjne marzenia, albo przełamać strach związany z jazdą autem. 
 Właściciele toru przygotowali też coś dla młodzieży. Już w lipcu otwarty będzie tor do skimboardingu. Na terenie Pixers Ring powstanie także strefa relaksu na plaży, w której zaparkują foodtrucki.  
Za kilka miesięcy będzie można wypróbować swoich sił surfując na sztucznych falach czy spróbować lotu w tunelu aerodynamicznym. Na terenie obiektu budowana jest też infrastruktura restauracyjno-hotelowa, dzięki której kilkugodzinną zabawę będzie można wydłużyć w kilkudniowy pobyt.  
Otwarcie nitki dla klubowiczów i wszystkich zainteresowanych wypróbowaniem nowego toru już 1 lipca 2017 r. Oficjalnie tor będzie otwarty dla wszystkich chętnych od 8 lipca. 
Z atrakcji będzie można korzystać od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do niedzieli. W dniach otwarcia na każdego gościa będą czekać dodatkowe promocje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA