Za niemal miliard złotych PSE S.A. wybudują elektroenergetyczne autostrady na Dolnym Śląskuźródło: pixabay.com

Za niemal miliard złotych PSE S.A. wybudują elektroenergetyczne autostrady na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka i strategiczna inwestycja dla dalszego rozwoju Dolnego Śląska. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE S.A.) przeznaczą niemal miliard złotych na budowę nowoczesnej sieci elektroenergetycznych autostrad w tym regionie Polski. Po ukończeniu ich budowy powstanie nowoczesny układ zasilania południowo-zachodniej Polski.
Cała sieć w tym regionie Polski powinna być gotowa do 2030 roku. Realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia pozwoli zapewnić energię około 3 milionom odbiorców w województwie dolnośląskim i przyczyni się do utrzymania szybkiego tempa rozwoju tego województwa. Zgodnie z założeniami Planu Rozwoju Sieci Przesyłowej do 2030 r. PSE S.A przeznaczą łącznie prawie 980 mln zł na inwestycje w infrastrukturę przesyłową na Dolnym Śląsku.
REKLAMA
Program budowy autostrad elektroenergetycznych na Dolnym Śląsku jest kontynuacją działań Polskich Sieci Energetycznych S.A. w tej części Polski, których strategicznym celem jest zastąpienie przeciążonych i przestarzałych technologicznie linii elektroenergetycznych bardziej wydajną i nowoczesną siecią przesyłową, która będzie mogła sprostać rekordowemu zapotrzebowaniu na energię w tym regionie Polski. 
Warto przypomnieć, że w ostatnich 10 latach PSE S.A. zrealizowały na Dolnym Śląsku inwestycje w rozbudowę elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej na łączną kwotę 1 mld 212 mln złotych.
Aktualnie województwo dolnośląskie pod względem udziału w tworzeniu PKB gospodarki narodowej zajmuje czwarte miejsce w Polsce (8,1% ogółu). Pod względem całkowitego zużycia energii elektrycznej Dolny Śląsk zajmuje miejsce trzecie – po Mazowszu i Górnym Śląsku. Rocznie w województwie dolnośląskim zużywa się ok. 13,4 TWh, a spory udział mają w tym przemysł i usługi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA