DODAJ

Dolny Śląsk: 400 nowych miejsc pracy. Holenderski Action rozpoczyna budowę centrum dystrybucyjnego w gminie Gromadka

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: 400 nowych
Orzech
2018-11-15 17:47:09
Sieć dyskontów nieżywnościowych Action rozpoczyna budowę, w miejscowości Osła w gminie Gromadka, pierwszego centrum dystrybucyjnego Action w Polsce.

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie 8. tego typu obiektem Action w Europie. Inwestycja będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet i będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy.

Rozpoczęcie działalności centrum dystrybucyjnego planowane jest w 2019 r.

Nowe centrum będzie miało powierzchnię blisko 5,65 ha. W ramach inwestycji wybudowana zostanie hala magazynowa, część biurowa oraz budynki pomocnicze.

Od października 2017 roku Action oferuje asortyment ponad 6000 produktów w 14 kategoriach. W ciągu roku Action otworzyło w sumie 15 sklepów w Polsce, a do końca tego roku planuje otwarcie 10 kolejnych. Do tej pory Action w Polsce zatrudnia ponad 250 osób. 

Jest to kolejna duża inwestycja, która trafia do tej dolnośląskiej gminy. Na podobną inwestycję – również centrum logistyczno-dystrybucyjne kilka miesięcy temu zdecydował się znany europejski koncern odzieżowy H&M, który docelowo planuje zatrudnić ponad 1000 osób.

Gmina Gromadka pomimo sukcesów nadal stara się o przyciągniecie na swój teren kolejnych inwestorów. Do zagospodarowania jest jeszcze ponad 100 ha gruntów gminnych i drugie tyle terenów należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) i prywatnych właścicieli. Magnesem przyciągającym dużych i znanych inwestorów jest z pewnością wybudowanie w pobliżu terenów inwestycyjnych nowego węzła na autostradzie A4 – LSSE Obszar Krzywa.

Ponadto gmina zainwestowała w budowę sieci kanalizacyjnej oraz makroniwelizacji, które to prace zostały zrealizowane z pomocą unijnego dofinansowania. Dzięki tej dotacji gmina zyskała kolejne 20 ha świetnie skomunikowanych i uzbrojonych w media gruntów. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kilkoma kolejnymi inwestorami, którzy są zainteresowani ulokowaniem swoich inwestycji na terenie tej dolnośląskiej gminy.