Sosnowiec: remont wiaduktu na skrzyżowaniu DK-86 z ul. Małobądzką

Sosnowiec: remont wiaduktu na skrzyżowaniu DK-86 z ul. Małobądzką

śląskie
REKLAMA

W związku z przebudową zamknięto wiaduktu w ciągu ul. Małobądzkiej. Prace remontowe związane z zadaniem pn. ,,Przebudowa wiaduktu na skrzyżowaniu DK-86 z ul. Małobądzką w Sosnowcu - etap I" potrwają do 15 maja.

Wprowadzona zostanie organizacja ruchu na czas prowadzenia robót nad drogą DK-86 - jezdnia w kierunku Katowic. Ograniczenia w ruchu polegać będą na zwężeniu jezdni i ograniczeniu prędkości do 60 km/h przed i pod remontowanym wiaduktem w ciągu ul. Małobądzkiej w Sosnowcu. 


W tym czasie ruch odbywać się będzie po wyznaczonych objazdach, a KZK GOP wyznaczył trasę dla komunikacji miejskiej. Ruch pieszy pozostanie utrzymany na obiekcie przez cały okres budowy.


KZK GOP informuje, że w związku z przebudową wiaduktu nad drogą ekspresową S86 w ciągu ulicy Małobądzkiej w Sosnowcu Rudnej od 11 lutego 2013 roku (poniedziałek) linie autobusowe nr: 150, 622, 723 i 805 oraz wybranej kursy linii nr 26 i 926 będą przebiegały zmienionymi trasami.

Kurs linii nr 26 o 15:08 w dni robocze z Jęzora Centrum Handlowego będzie skierowany ulicami Suchą i Będzińską do przystanku Pogoń Akademiki:
Jęzor Centrum Handlowe - ... - Rudna Gospodarcza II - Pogoń Sucha - Pogoń Akademiki
Nie będzie obsługiwany przystanek Rudna Stawowa. 


Linia nr 150 (nie dotyczy kursów do Szpitala Wojewódzkiego) oraz wybrane kursy linii nr 926 (dotyczy kursów na Rudną Stawową) będą skierowane ulicami S. Grota-Roweckiego, Plonów do ul. Stawowej:
Osiedle Bór Pętla - ... - Pogoń Grota-Roweckiego - Rudna Prema-Milmet - Rudna Plonów - Rudna Stawowa

Z powrotem pojadą od ul. Małobądzkiej przez ulice Plonów i S. Grota-Roweckiego. Przystanek Rudna Stawowa dla wsiadających będzie zlokalizowany po przeciwnej stronie ul. Małobądzkiej (jak dotychczas linia nr 805 w kierunku Szpitala Wojewódzkiego). Nie będą obsługiwane przystanki Rudna Gospodarcza I i Rudna Gospodarcza II. 

Linia nr 622 będzie kończyła trasę na przystanku Rudna Gospodarcza II. Nie będzie obsługiwany przystanek Rudna Stawowa. 

Linia nr 723 będzie kursowała od ul. S. Grota-Roweckiego ulicą Gospodarczą, zawróci na skrzyżowaniu z ul. Suchą, dalej pojedzie ulicami Gospodarczą i S. Grota-Roweckiego do Czeladzi. W kierunku powrotnym analogicznie.
Zagórze Zajezdnia - ... - Pogoń Grota-Roweckiego - Rudna Gospodarcza I - Rudna Gospodarcza II - Rudna Prema-Milmet - Milowice Osiedle Kalety - ... - Czeladź Wojkowicka Pętla

Nie będą obsługiwane przystanki Rudna Stawowa i Rudna Plonów. Przystanki Rudna Gospodarcza I i Rudna Gospodarcza II będą obsługiwane zgodnie z dotychczasowymi kierunkami jazdy. 

REKLAMA

Linia nr 805 w kierunku Szpitala Wojewódzkiego będzie kursowała ulicami S. Grota-Roweckiego, Plonów, Małobądzką, dojazdem do drogi ekspresowej S86, jej drogą zbiorczą, ulicami S. Grota-Roweckiego, Gospodarczą, Suchą do ul. Będzińskiej:
Katowice Piotra Skargi - ... - Milowice Centrum Handlowe - Rudna Plonów - Rudna Stawowa - Rudna Prema-Milmet - Rudna Gospodarcza I - Rudna Gospodarcza II - Pogoń Sucha - Pogoń Akademiki - Sosnowiec Szpital Wojewódzki

Linia nr 805 w kierunku Katowic będzie kursowała od ul. Będzińskiej ulicami Suchą, Gospodarczą, S. Grota-Roweckiego, Plonów, Małobądzką, dojazdem do drogi ekspresowej S86 i jej drogą zbiorczą:
Sosnowiec Szpital Wojewódzki - ... - Pogoń Sucha - Rudna Gospodarcza II - Rudna Gospodarcza I - Rudna Prema-Milmet - Rudna Plonów - Rudna Stawowa - Milowice Centrum Handlowe - ... - Katowice Piotra Skargi 


Przystanki Rudna Plonów i Rudna Stawowa
będą w obu kierunkach obsługiwane na tych samych stanowiskach (dotychczasowe stanowiska dla linii nr 723 w kierunku centrum Sosnowca).
Rozkłady jazdy zostaną zmienione.


źródło: UM Sosnowiec

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA