Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji Echo Investment S.A. w miejscu dawnego CH Jupiter [FILM + WIZUALIZACJE]źródło: Materiały inwestora

Coraz bliżej rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji Echo Investment S.A. w miejscu dawnego CH Jupiter [FILM + WIZUALIZACJE]

Orzech
Orzech
REKLAMA
Echo Investment S.A. jest coraz bliższe rozpoczęcia nowej, wielkiej inwestycji w Warszawie. Inwestor planuje na Woli, przy ul Towarowej realizację wielofunkcyjnego kompleksu Towarowa 22. Szacowany koszt inwestycji to kwota między 800 mln a 1 mld euro. Budowa ma potrwać od trzech do pięciu lat. Inwestycja nie będzie etapowana.
Pomiędzy ulicami Towarową a Miedzianą na warszawskiej Woli, wśród wyrastających wieżowców, mieści się m.in. dawne centrum handlowe Jupiter, które w 2022 roku ma zostać wyburzone. Docelowo na działce o powierzchni około 6,5 ha powstanie wielofunkcyjny kompleks o łącznej powierzchni użytkowej ok. 230 tys. mkw. Aż 110 tys. metrów kwadratowych zostanie przeznaczone pod handel i usługi. W kompleksie Towarowa 22 znajdzie się też 30 tys. mkw. powierzchni biurowych a 15 tys. mkw. zajmą mieszkania.
Przypomnijmy, Echo Investment S.A. zaprezentowało projekt Towarowej 22 na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes. Przygotowała go duńska pracownia BIG. W swoim portfolio ma inwestycje z Kopenhagi, Nowego Jorku, czy Paryża.
– Projektując Towarową 22, która znajduje się w samym sercu dzielnicy Wola, czerpaliśmy z bogatej historii kulturalnej Warszawy, żeby stworzyć współczesną społeczność, która przenosi wartości w przyszłość – wyjaśniał w 2019 roku Bjarke Ingels, założyciel i partner kreatywny BIG. – Kompilacja pomysłów, które są zorientowane na przestrzeń publiczną i otwarte parki, z miejscami, w których w przyszłości będzie się pracowało i mieszkało, to połączenie najlepszych aspektów żywej i aktywnej miejskiej przestrzeni  podkreślał Ingels.
Materiały inwestora
Centrum kompleksu będzie stanowić plac Kazimierza Wielkiego. Będzie tam stał wyremontowany modernistyczny pawilon Domu Słowa Polskiego. Wokół powstaną obiekty o różnych wysokościach i funkcjach. Ponadto inwestycja zakłada stworzenie sieci uliczek (w tym odtworzenie ul. Wroniej) z kawiarniami, sklepami oraz restauracjami, parku, a także siedziby jednego z warszawskich teatrów. Będzie tu dostępne także jedyne w Polsce kino festiwalowe, "zaprojektowane na potrzeby premier czy innych dużych wydarzeń kulturalnych".
fot. Jan Augustynowski
– Naszą ambicją jest budowanie wielofunkcyjnych, dobrze zaprojektowanych fragmentów miast, które będą przyciągały ludzi i zachęcały do mieszkania tutaj, pracowania i spędzania wolnego czasu – tłumaczył w 2019 roku Mikael Andersson, dyrektor projektu Towarowa 22. – Jestem pewien, że Towarowa 22 będzie wskazywana jako modelowo zaprojektowana i wybudowana część metropolii   podkreślał Andersson.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Więcej wizualizacji w galerii.
Prowadzący sklepy w centrum handlowym Towarowa 22 (dawniej CH Jupiter) otrzymali już od Echo Investment listy informujące o konieczności wyprowadzki.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Film z 2019 roku:

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Orzech
Heh, patrząc na otoczenie, to byłem przekonany, że w tym projekcie Echo jest minimum jedna wieża :) Dopiero przy przygotowywaniu artykułu i wejściu na stronę inwestycji w bazie Investmap, przekonałem się, że jednak będzie nisko,  bardzo nisko :(
Piotr Wysocki(gość)
@
Jan Augustynowski
Nie mogę pojąć czemu nie będzie tutaj pierdyliarda wieżowców. Za dużo wolnych działek w centrum?
Pierdyliarda jak pierdyliarda ale chociaż ze 2 mogliby wcisnąć :-)
Jan Augustynowski
Nie mogę pojąć czemu nie będzie tutaj pierdyliarda wieżowców. Za dużo wolnych działek w centrum?
REKLAMA