Planowana nowa szkoła podstawowa na warszawskim Mokotowie ma być większa źródło: Echo Investment S.A.

Planowana nowa szkoła podstawowa na warszawskim Mokotowie ma być większa

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Na warszawskim Mokotowie planowana jest nowa, duża szkoła podstawowa przy ul. Konduktorskiej. Obiekt zamierza wybudować prywatny inwestor – jeden z największych deweloperów w Polsce – Echo Investment, który zamierza zmienić najstarszą część biurowego zagłębia na warszawskim Mokotowie w otwarte osiedle mieszkaniowe.
Częścią tej wielkiej inwestycji ma być nowa szkoła podstawowa. Projekt został zmodyfikowany przez dewelopera i zgodnie z postulatami mieszkańców tej części Warszawy, szkoła będzie większa niż pierwotnie planowano.
Echo Investment S.A. chce stworzyć na warszawskim Mokotowie nowe osiedle, uwzględniając w projekcie także tereny zielone i punkty usługowe. Deweloper na własny koszt wybuduje również szkołę podstawową przy ul. Konstruktorskiej, która będzie mogła przyjąć 450 uczniów. Większa szkoła to efekt uwzględnienia uwag burmistrza Mokotowa, Radnych Warszawy i mieszkańców Służewca.
Szkoła podstawowa 1-8 na dwie klasy w każdym roczniku to najważniejsza inwestycja towarzysząca w ramach projektu Echo Investment na Służewcu Przemysłowym, obok trzech hektarów zieleni czy poprawienia lokalnej infrastruktury zielonej i komunikacyjnej. Przełamanie monokultury biurowej Służewca jest postulowane przez urbanistów i architektów, a także zgodne ze wszystkimi politykami miejskimi. Uaktualniony wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i inwestycji towarzyszących w trybie specustawy mieszkaniowej został przyjęty przez Miejską Komisję Urbanistyczną oraz uzyskał pozytywną opinię Komisji Ładu Przestrzennego Rady Warszawy.
– Wzięliśmy pod uwagę wszystkie główne postulaty lokalnej społeczności, władz miasta, dzielnicy i radnych, jakie pojawiły się w trakcie procedowania projektu. Zapewniamy budowę modelowej i najnowocześniejszej w Warszawie szkoły podstawowej, która daleko wykracza ponad wymagania, jakie są stawiane przed inwestorami w specustawie mieszkaniowej. Pierwsze lekcje w nowej szkole mogą się zacząć już we wrześniu 2023 roku. Porozumieliśmy się z przedstawicielami lokalnej społeczności w sprawie zagospodarowania na tereny zielone pasów działek, które obecnie są częściowo niezagospodarowane lub zupełnie opuszczone. Nasz projekt jest dla miasta i obszaru Służewca niezwykle korzystny, co docenili zarówno mieszkańcy, urząd dzielnicy, jak i komisja ładu przestrzennego – podkreśla Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment.
REKLAMA
Na terenie planowanego projektu powstaną łącznie 3 ha zieleni. Wzdłuż ul. Wołoskiej Echo Investment stworzy park, który będzie naturalnym odgrodzeniem od ruchu samochodów. Spółka zagospodaruje także dwa skwery odchodzące od parku liniowego przy ul. Suwak. Osiedle, w którym powstać może 1250-1600 mieszkań, jest zaprojektowane tak, bo było otwarte, zapraszające przechodniów i łączące sąsiedzkie kwartały siecią ścieżek rowerowych i pieszych. Projekty inwestycji mieszkaniowej, terenów zielonych oraz szkoły powstały w renomowanych pracowniach BBGK Architekci Sp. z o.o. oraz WWAA.
Projekt będzie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy 9 września.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA