Środa Śląska: Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy nowej szkoły na Winnej Górzeźródło: Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

Środa Śląska: Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy nowej szkoły na Winnej Górze

REKLAMA
26 sierpnia rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy szkoły podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej. Jest to kolejny etap przygotowań do budowy nowego kompleksu szkolnego w tym dolnośląskim mieście.
Przetarg wygrała Pracownia Architektoniczna Archimedia Architekci & Inżynierowie Sp. z o.o. z Poznania, która zaproponowała wykonanie dokumentacji za kwotę 478 000 zł.
Zamówienie zakłada opracowanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, zbiorczego zestawienia kosztów oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wszystkich branż projektowych, wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, decyzji i uzgodnień w tym prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, na potrzeby zadania związanego z budową Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej. Termin zakończenia realizacji zlecenia przewidziano na 15 maja 2021 roku.
Nowa szkoła podstawowa planowana jest na ok. 450 uczniów. Będzie zawierać odrębne moduły edukacyjne dla kl. I-III oraz kl. IV-VIII. Oprócz tego w nowym kompleksie szkolnym ma się mieścić biblioteka, stołówka, kuchnia, duże foyer oraz sala gimnastyczna z zapleczem, a także duży plac zabaw dla dzieci młodszych. Klasy mają liczyć po 56,6 mkw., większe mają być pracownie specjalistyczne (techniczna, chemiczna i fizyczna). Łącznie zaplanowano 25 sal dydaktycznych. Dla dzieci klas młodszych w projekcie przewidziano dwie świetlice, dla starszych jedną. Uwzględniono również pokoje nauczycielskie, pomieszczenia administracyjne, gabinet pielęgniarki, dentystyczny i logopedy, sale do indywidualnej nauki, stołówkę, bibliotekę, kuchnię z wyposażeniem, która pozwoli na przygotowywanie posiłków.
W ramach inwestycji przewidziano też salę sportową o wymiarach 20x30 m z szatniami dla dwóch klas mających jednocześnie zajęcia. W sąsiedztwie budynków szkoły przewidziano również realizację niewielkiego boiska z poliuretanową nawierzchnią oraz plac zabaw. Całkowita powierzchnia budynku nowej szkoły i terenu przyległego ma wynieść 5,5 tys. mkw.
Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
Nowa szkoła zlokalizowana będzie przy przy ul. Winogronowej w granicach działki 1/212 AM-28, obręb 3, o pow. 1,66 ha. w sąsiedztwie Średzkiego Parku Wodnego. Koncepcję architektoniczno-urbanistyczną szkoły przygotowała Pracownia Projektowa Format z Jeleniej Góry.
Łączny koszt budowy całego kompleksu (budynek) oszacowano na kwotę około 17,5 mln zł, z czego 3 mln zł ma kosztować budowa sali gimnastycznej900 tys. zł realizacja zaplecza kuchennego4,8 mln zł bloku dla klas starszych i 4,5 mln  dla młodszych. Koszt budowy części wspólnych wyceniono na kwotę 4,1 mln zł, a zagospodarowania terenu wokół budynku, jego uzbrojenie oraz budowa drogi dojazdowej ma dodatkowo kosztować 4,4 mln zł. Łączne koszty realizacji całego przedsięwzięcia szacuje się na 22 mln zł (budynek wraz z zagospodarowaniem jego otoczenia).
Celem budowy nowej szkoły na Winnej Górze jest poprawa warunków nauczania dzieci z obecnego obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej i wyłączenie z użytku budynku byłego gimnazjum przy ul. Kościuszki 62 i budynku "B" przy ul. Wrocławskiej 19.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Ralf Sz(gość)
Jak nie idzie jak idzie :)  Idzie i to ważna linia kolejowa w stronę Niemiec. Tyle, że od centrum Środy Śląskiej do dworca kolejowego jest kawałek
Jan Augustynowski
Szkoda, że przez Środę nie idzie żadna linia kolejowa. Mieszkanie w tak bliskiej odległości od Wrocławia, w mieście, które praktycznie ma wszystko co potrzeba do życia, jest doskonałą alternatywą dla zmęczonych zgiełkiem wrocławian!

Najnowsze artykuły

Brytyjska firma Objectivity zwiększa zatrudnienie w swoim biurze we Wrocławiu
Kolejna zagraniczna firma poszukuje informatyków w stolicy Dolnego Sląska. Objectivity, spółka IT na...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Warszawa Zachodnia [FILM + ZDJĘCIA]
Podróżni zyskają dogodny dostęp na perony Warszawy Zachodniej z kładki między ul. Tunelową a Al. Jer...
W Warszawie powstaje 120-metrowy biurowiec Forest [FILM + ZDJĘCIA]
Budynki powstają w Warszawie na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Zaoferują łącznie 78 tys....
Wybudują nowy, nieco tymczasowy stadion dla Polonii Bytom
W kwietniu otwarte zostały oferty w przetargu na budowę obiektu piłkarskiego w okolicy dawnego stadi...
Zabytkowy Hotel Grand zamieni się w Hotel Mövenpick Wrocław [WIZUALIZACJE]
Jeden z najbardziej znanych hoteli we Wrocławiu zmieni nazwę. Grupa Accor podpisała z inwestorem Raf...
Przy zbiorniku wodnym w Gdańsku wyrośnie Szmaragdowy Park
Osiedle Szmaragdowy Park to nowa inwestycja Develii, jednej z największych firm deweloperskich w Pol...
Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotych
Kolejna duża inwestycja pod Wrocławiem. Na terenie terenie podwrocławskich Źródeł (gmina Miękinia) 3...
W Warszawie powstanie centrum badawczo-rozwojowe Polfy
Planowana inwestycja 7R City Park Warsaw Airport III przy ul. Osmańskiej w Warszawie to kompleks dwó...
Pustostany biurowe w Krakowie najwyższe od 10 lat
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy w Krakowie" firmy doradczej Cresa, wolumen transakcji...
Zielony Zajączków – Ostatnie wolne działki inwestycyjne pod Wrocławiem od M3 Invest
Duże zainteresowanie działkami w okolicach największych miast.