Środa Śląska: Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy nowej szkoły na Winnej Górze

Środa Śląska: Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy nowej szkoły na Winnej Górze

REKLAMA
26 sierpnia rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej budowy szkoły podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej. Jest to kolejny etap przygotowań do budowy nowego kompleksu szkolnego w tym dolnośląskim mieście.
Przetarg wygrała Pracownia Architektoniczna Archimedia Architekci & Inżynierowie Sp. z o.o. z Poznania, która zaproponowała wykonanie dokumentacji za kwotę 478 000 zł.
Zamówienie zakłada opracowanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, zbiorczego zestawienia kosztów oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wszystkich branż projektowych, wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, decyzji i uzgodnień w tym prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, na potrzeby zadania związanego z budową Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej. Termin zakończenia realizacji zlecenia przewidziano na 15 maja 2021 roku.
Nowa szkoła podstawowa planowana jest na ok. 450 uczniów. Będzie zawierać odrębne moduły edukacyjne dla kl. I-III oraz kl. IV-VIII. Oprócz tego w nowym kompleksie szkolnym ma się mieścić biblioteka, stołówka, kuchnia, duże foyer oraz sala gimnastyczna z zapleczem, a także duży plac zabaw dla dzieci młodszych. Klasy mają liczyć po 56,6 mkw., większe mają być pracownie specjalistyczne (techniczna, chemiczna i fizyczna). Łącznie zaplanowano 25 sal dydaktycznych. Dla dzieci klas młodszych w projekcie przewidziano dwie świetlice, dla starszych jedną. Uwzględniono również pokoje nauczycielskie, pomieszczenia administracyjne, gabinet pielęgniarki, dentystyczny i logopedy, sale do indywidualnej nauki, stołówkę, bibliotekę, kuchnię z wyposażeniem, która pozwoli na przygotowywanie posiłków.
W ramach inwestycji przewidziano też salę sportową o wymiarach 20x30 m z szatniami dla dwóch klas mających jednocześnie zajęcia. W sąsiedztwie budynków szkoły przewidziano również realizację niewielkiego boiska z poliuretanową nawierzchnią oraz plac zabaw. Całkowita powierzchnia budynku nowej szkoły i terenu przyległego ma wynieść 5,5 tys. mkw.
Urząd Miejski w Środzie Śląskiej
Nowa szkoła zlokalizowana będzie przy przy ul. Winogronowej w granicach działki 1/212 AM-28, obręb 3, o pow. 1,66 ha. w sąsiedztwie Średzkiego Parku Wodnego. Koncepcję architektoniczno-urbanistyczną szkoły przygotowała Pracownia Projektowa Format z Jeleniej Góry.
Łączny koszt budowy całego kompleksu (budynek) oszacowano na kwotę około 17,5 mln zł, z czego 3 mln zł ma kosztować budowa sali gimnastycznej900 tys. zł realizacja zaplecza kuchennego4,8 mln zł bloku dla klas starszych i 4,5 mln  dla młodszych. Koszt budowy części wspólnych wyceniono na kwotę 4,1 mln zł, a zagospodarowania terenu wokół budynku, jego uzbrojenie oraz budowa drogi dojazdowej ma dodatkowo kosztować 4,4 mln zł. Łączne koszty realizacji całego przedsięwzięcia szacuje się na 22 mln zł (budynek wraz z zagospodarowaniem jego otoczenia).
Celem budowy nowej szkoły na Winnej Górze jest poprawa warunków nauczania dzieci z obecnego obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej i wyłączenie z użytku budynku byłego gimnazjum przy ul. Kościuszki 62 i budynku "B" przy ul. Wrocławskiej 19.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Ralf Sz(gość)
Jak nie idzie jak idzie :)  Idzie i to ważna linia kolejowa w stronę Niemiec. Tyle, że od centrum Środy Śląskiej do dworca kolejowego jest kawałek
Jan Augustynowski
Szkoda, że przez Środę nie idzie żadna linia kolejowa. Mieszkanie w tak bliskiej odległości od Wrocławia, w mieście, które praktycznie ma wszystko co potrzeba do życia, jest doskonałą alternatywą dla zmęczonych zgiełkiem wrocławian!

Najnowsze artykuły

Na Stadionie Olimpijskim zostaną usunięte usterki po gruntownej przebudowie z lat 2015-2017
Miasto Wrocław zdecydowało się na usunięcie wszystkich usterek, które stwierdzono po gruntownej prze...
Trwa modernizacja dworców kolejowych na Dolnym Śląsku. Obiekt w Malczycach bliski finalizacji
Realizacja przebudowy malczyckiego dworca kolejowego jest już na bardzo zaawansowanym etapie. Na zew...
Podpisano umowę na budowę drugiego odcinka obwodnicy Dzierżoniowa
W przyszłym roku mają rozpocząć się prace przy budowie kolejnego etapu obwodnicy Dzierżoniowa. Koszt...
Kraków: Jest ostateczna lista projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
Mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy na wybrane projekty w dniach od 25 września do 5 październik...
Poznań: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Królowej Jadwigi
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont ulicy Królowej Jadwigi. Firmy mogą...
Łódź: Kolejne ulice w centrum przejdą remont
Ulice Ogrodowa oraz Północna przejdą remont. Miasto wybrało najlepszą koncepcję zagospodarowania ter...
Wrocław: Bulwar Fizyków i Ogród Doświadczeń nad Odrą mają szansę na rozbudowę
Jest szansa, że położony w samym centrum Wrocławia nadodrzański Bulwar Zwierzyckiego doczeka się kol...
Most w Pilchowicach wpisany do rejestru zabytków. Decyzja jest już prawomocna
Sławny już most kolejowy w Pilchowicach na Dolnym Śląsku jest już prawnie chroniony. W sierpniu obie...
Podwyżka opłat za parkowanie we Wrocławiu uchwalona. Nawet 7,70 zł za godzinę
Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przegłosowana została podwyżka opłat za parkowanie we Wrocławiu....
Rynek biurowy w Polsce – duży wzrost wynajmu powierzchni biurowych
Według danych Real Estate Digital Data (REDD), największej bazy danych o rynku biurowym w Polsce, ak...