Szkoła podstawowa na Winnej Górze

Szkoła podstawowa na Winnej Górze

REKLAMA

O inwestycji Szkoła podstawowa na Winnej Górze

Nowa szkoła podstawowa planowana jest na ok. 450 uczniów. Łącznie zaplanowano 25 sal dydaktycznych. Dla dzieci klas młodszych w projekcie przewidziano dwie świetlice, dla starszych jedną. Uwzględniono również pokoje nauczycielskie, pomieszczenia administracyjne, gabinet pielęgniarki, dentystyczny i logopedy, sale do indywidualnej nauki, stołówkę, bibliotekę, kuchnię z wyposażeniem, która pozwoli na przygotowywanie posiłków.
W ramach inwestycji przewidziano też salę sportową o wymiarach 20 na 30 m z szatniami dla dwóch klas mających jednocześnie zajęcia. W sąsiedztwie budynków szkoły przewidziano również realizację niewielkiego boiska z poliuretanową nawierzchnią oraz plac zabaw. Całkowita powierzchnia budynku nowej szkoły i terenu przyległego ma wynieść 5,5 tys. mkw.
Nowa szkoła zlokalizowana będzie przy przy ul. Winogronowej w granicach działki 1/212 AM-28, obręb 3, o pow. 1,6659 ha. w sąsiedztwie Średzkiego Parku Wodnego. Koncepcję architektoniczno- urbanistyczną szkoły przygotowała Pracownia projektowa Format z Jeleniej Góry.
Napisz komentarz
Paweł Harom
Paweł Harom
+2
Orzech
REKLAMA