Warszawa: Towarowa 22 – Echo Investment prezentuje wielofunkcyjny kompleks w sercu Woli źródło: Materiały inwestora

Warszawa: Towarowa 22 – Echo Investment prezentuje wielofunkcyjny kompleks w sercu Woli

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Towarowa 22
adresWarszawa, Towarowa 22
inwestorEcho Investment S.A.
projektantBIG
REKLAMA
Zniknie centrum handlowe Jupiter, a powstaną biura, park, czy teatr. Łączna powierzchnia użytkowa planowanych budynków przekroczy 200 tysięcy metrów kwadratowych. Za projekt odpowiada duńska pracownia BIG, znana m.in. z 2 World Trade Center w Nowym Jorku.
Pomiędzy ulicami Towarową a Miedzianą na warszawskiej Woli, wśród wyrastających wieżowców, mieści się m.in. centrum handlowe Jupiter. Docelowo na działce o powierzchni około 6,5 ha powstanie wielofunkcyjny kompleks o łącznej powierzchni użytkowej ok. 230 tys. mkw. Echo Investment S.A. zaprezentowało projekt Towarowej 22 na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes. Przygotowała go duńska pracownia BIG. W swoim portfolio ma inwestycje z Kopenhagi, Nowego Jorku, czy Paryża. Teraz poszerza swój zasięg o Europę Środkowo-Wschodnią.
Projektując Towarową 22, która znajduje się w samym sercu dzielnicy Wola, czerpaliśmy z bogatej historii kulturalnej Warszawy, żeby stworzyć współczesną społeczność, która przenosi wartości w przyszłość – wyjaśnia Bjarke Ingels, założyciel i partner kreatywny BIG. – Kompilacja pomysłów, które są zorientowane na przestrzeń publiczną i otwarte parki, z miejscami, w których w przyszłości będzie się pracowało i mieszkało, to połączenie najlepszych aspektów żywej i aktywnej miejskiej przestrzeni.
materiały inwestora

Przestrzeń pracy, rekreacji i kultury

REKLAMA
Centrum kompleksu będzie stanowić plac Kazimierza Wielkiego. Będzie tam stał wyremontowany modernistyczny pawilon Domu Słowa Polskiego. Wokół powstaną obiekty o różnych wysokościach i funkach. Ponadto inwestycja zakłada stworzenie sieci uliczek (w tym odtworzenie ul. Wroniej) z kawiarniami, sklepami oraz restauracjami, parku, a także siedziby jednego z warszawskich teatrów. Będzie tu dostępne także jedyne w Polsce kino festiwalowe, "zaprojektowane na potrzeby premier czy innych dużych wydarzeń kulturalnych".
Naszą ambicją jest budowanie wielofunkcyjnych, dobrze zaprojektowanych fragmentów miast, które będą przyciągały ludzi i zachęcały do mieszkania tutaj, pracowania i spędzania wolnego czasu – tłumaczy Mikael Andersson, dyrektor projektu Towarowa 22. – Jestem pewien, że Towarowa 22 będzie wskazywana jako modelowo zaprojektowana i wybudowana część metropolii.
Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA