Warszawa: Biurowiec Atrium na Woli sprzedany. Strabag wybuduje ponadstumetrową wieżę?źródło: materiały inwestora

Warszawa: Biurowiec Atrium na Woli sprzedany. Strabag wybuduje ponadstumetrową wieżę?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Istniejący budynek znajduje się przy alei Jana Pawła II, na terenie centralnego obszaru biznesu. Choć ma sześć kondygnacji, to w jego miejsce można postawić wieżowiec sięgający 135 metrów.
Patrizia Immobilien AG sfinalizowała 25 marca sprzedaż swojego biurowca przy al. Jana Pawła II 23. Atrium International na warszawskiej Woli ma sześć kondygnacji. Jego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 12 tys. mkw., z czego biura stanowią około 11 tys. mkw.
Ze względu na bardzo ograniczoną podaż gruntów na warszawskim rynku, niejednokrotnie warunkiem realizacji projektu biurowego jest zakup starszego obiektu w celu modernizacji czy rozbudowy – wyjaśnia Daniel Puchalski, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych JLL, agencji pośredniczącej w sprzedaży. – To kierunek, który obiera coraz więcej międzynarodowych firm inwestujących w Warszawie i jeden z najważniejszych trendów w sektorze zarówno gruntów inwestycyjnych i innych nieruchomości inwestycyjnych w nadchodzących miesiącach.
materiały inwestora
Nowym właścicielem jest Strabag Real Estate. Plan miejscowy umożliwia mu budowę wieży biurowej o wysokości do 135 m. Inwestor wskazuje położenie nieruchomości jako jej główny atut.
W ścisłym sercu centralnego obszaru biznesu (COB) przy al. Jana Pawła II, w pobliżu stacji metra Ronda ONZ, Dworca Centralnego, licznych restauracji, hoteli oraz obiektów handlowych – wylicza firma.
materiały inwestora

Nowe wieże na Woli już w przygotowaniu

Inwestorzy planują budowę co najmniej dwóch kolejnych wieżowców na Woli. W lutym pisaliśmy o nowym budynku w miejsce Kolmexu, który ma przekroczyć 100 m.
REKLAMA
Wizualizacje w galerii.
fot. Jakub Zazula
W tym samym miesiącu przedstawialiśmy szczegóły projektu Wola Tower. Wieżowiec ma sięgnąć 200 m.
Wizualizacja w galerii.
fot. Jakub Zazula
Ponadto w ubiegłym tygodniu donosiliśmy o kompleksie Towarowa 22 od Echo Investment S.A. Łączna powierzchnia użytkowa planowanych budynków przekroczy 200 tys. mkw.
Więcej wizualizacji w galerii.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA