DODAJ

Warszawa: Biurowiec Atrium na Woli sprzedany. Strabag wybuduje ponadstumetrową wieżę?

Biura / Warszawa
Warszawa: Biurowiec Atrium na
Mariusz Bartodziej
2019-03-26 07:57:11
Istniejący budynek znajduje się przy alei Jana Pawła II, na terenie centralnego obszaru biznesu. Choć ma sześć kondygnacji, to w jego miejsce można postawić wieżowiec sięgający 135 metrów.

Patrizia Immobilien AG sfinalizowała 25 marca sprzedaż swojego biurowca przy al. Jana Pawła II 23. Atrium International na warszawskiej Woli ma sześć kondygnacji. Jego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 12 tys. mkw., z czego biura stanowią około 11 tys. mkw.

Ze względu na bardzo ograniczoną podaż gruntów na warszawskim rynku, niejednokrotnie warunkiem realizacji projektu biurowego jest zakup starszego obiektu w celu modernizacji czy rozbudowy – wyjaśnia Daniel Puchalski, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych JLL, agencji pośredniczącej w sprzedaży. – To kierunek, który obiera coraz więcej międzynarodowych firm inwestujących w Warszawie i jeden z najważniejszych trendów w sektorze zarówno gruntów inwestycyjnych i innych nieruchomości inwestycyjnych w nadchodzących miesiącach.

materiały inwestora


Nowym właścicielem jest Strabag Real Estate. Plan miejscowy umożliwia mu budowę wieży biurowej o wysokości do 135 m. Inwestor wskazuje położenie nieruchomości jako jej główny atut.

W ścisłym sercu centralnego obszaru biznesu (COB) przy al. Jana Pawła II, w pobliżu stacji metra Ronda ONZ, Dworca Centralnego, licznych restauracji, hoteli oraz obiektów handlowych – wylicza firma.

materiały inwestora


Nowe wieże na Woli już w przygotowaniu

Inwestorzy planują budowę co najmniej dwóch kolejnych wieżowców na Woli. W lutym pisaliśmy o nowym budynku w miejsce Kolmexu, który ma przekroczyć 100 m.

Wizualizacje w galerii.

fot. Jakub Zazula

W tym samym miesiącu przedstawialiśmy szczegóły projektu Wola Tower. Wieżowiec ma sięgnąć 200 m.

Wizualizacja w galerii.

fot. Jakub Zazula

Ponadto w ubiegłym tygodniu donosiliśmy o kompleksie Towarowa 22 od Echo Investment S.A. Łączna powierzchnia użytkowa planowanych budynków przekroczy 200 tys. mkw.

Więcej wizualizacji w galerii.

Materiały inwestora