Warszawa: Lixa na Woli będzie większa. Yareal dokupił działkę pod biurowiec źródło: materiały inwestora

Warszawa: Lixa na Woli będzie większa. Yareal dokupił działkę pod biurowiec

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawski deweloper zburzy istniejący budynek w pobliżu ronda Daszyńskiego i postawi w jego miejsce nowy, o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Tym samym wybuduje od podstaw cały kwartał miejski i wprowadzi na rynek docelowo 75 tys. mkw.
Yareal Polska Sp. z o.o. kupił działkę o powierzchni ponad 8 tys. mkw. sąsiadującą od zachodu z realizowaną przez niego inwestycją w rejonie ulic Giełdowej i Karolkowej na warszawskiej Woli. Na nabytym terenie stoi biurowiec przeznaczony do rozbiórki. W jego miejsce powstanie nowy budynek o takim samym przeznaczeniu. Jego powierzchnia wyniesie około 10 tys. mkw. To oznacza, że powstający kompleks klasy A będzie większy, niż inwestor początkowo zakładał – obejmie 75 tys. mkw.
materiały inwestora
W związku z zakupem dodatkowej nieruchomości, Yareal zrealizuje pieszy pasaż miejski, dzielący teren inwestycji na dwie niemal równe części. Będzie długi na 150 m i szeroki na kilkanaście metrów. Wzdłuż niego pojawią się drzewa i krzewy. Połączy ul. Kasprzaka z Giełdową. Do tego będzie dostępny ogród. Ma być podobnie jak przed Nowogrodzką Square.
REKLAMA
Decyzja o zakupie działki przez Yareal oznacza, że – wraz z kolejnym ogrodem, który zostanie urządzony na tyłach dodatkowego budynku biurowego – wybudujemy docelowo od podstaw cały kwartał miejski – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal. – Lixa będzie znacząco odróżniać się od okolicznej zabudowy biurowej złożonej z prawie wyłącznie wysokościowców. Dzięki dostępnym dla wszystkich dwóm dziedzińcom ogrodowym oraz zielonemu pasażowi, zaoferuje najemcom warunki niedostępne nigdzie w najbliższej okolicy.
fot. Jakub Zazula
Lixę opisywaliśmy w lutym ubiegłego roku. W ciągu kilku miesięcy zakończy się budowa pierwszego etapu składającego się dwóch budynków (28 tys. mkw. i 410 miejsc parkingowych w garażu podziemnym). 13-piętrową wieżę zajmie do końca roku w całości bank BNP Paribas. W drugiej fazie deweloper zrealizuje w 2021 r. siedmiopoziomowy biurowiec o powierzchni 20 tys. mkw. z 302 miejscami postojowymi. Trzeci etap (2022 r.) obejmuje sześciopoziomowy obiekt o pow. 17 tys. mkw. Będzie do niego przynależeć 246 miejsc dla samochodów. W czwartej fazie powstanie na dokupionym terenie piąty budynek.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA