DODAJ

Warszawa: Lixa – Yareal startuje z budową kompleksu biurowego na Woli. Zacznie od siedziby banku [WIZUALIZACJE]

Biura / Warszawa
Warszawa: Lixa – Yareal
Mariusz Bartodziej
2019-02-19 13:25:38
W pierwszym etapie inwestycji w sąsiedztwie ronda Daszyńskiego powstaną dwa budynki o powierzchni blisko 30 tysięcy mkw. Jeden z nich zajmie BGŻ BNP Paribas. Wykonawcą została firma PORR, odpowiedzialna m.in. za siedzibę Giełdy Papierów Wartościowych. Pierwsi najemcy wprowadzą się w przyszłym roku. Ostatni, trzeci etap będzie gotowy za trzy lata.

Yareal Polska Sp. z o.o. wybrał 18 lutego wykonawcę kompleksu biurowego klasy A o nazwie Lixa. Została nim firma PORR S.A. Budowa w rejonie ulic Giełdowej i Karolkowej już ruszyła. Pierwszy etap ma być gotowy w 2020 roku, drugi w 2021 r., a trzeci w 2022 r.

Połączenie oryginalnego projektu architektonicznego i solidnego wykonania zapewni przyszłym użytkownikom możliwość indywidualnej, niestandardowej aranżacji przestrzeni oraz dostęp do zielonego ogrodu, jakim nie dysponują wysokościowce powstające w okolicy – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

fot. Jakub Zazula


65 tysięcy metrów powierzchni w trzech etapach

W pierwszym etapie powstaną dwa budynki. Powierzchnia jednego z nich (znajdzie się w nim siedziba BGŻ BNP Paribas) wyniesie 22 tys. mkw., a drugiego – 6 tys. mkw. (z 85 miejscami parkingowymi). W drugiej fazie deweloper wybuduje siedmiopoziomowy biurowiec o powierzchni 20 tys. mkw. z 302 miejscami postojowymi. Trzeci, ostatni etap obejmuje sześciopoziomowy obiekt o pow. 17 tys. mkw. Będzie do niego przynależeć 246 miejsc dla samochodów.

Lixa powstanie wokół dziedzińca-ogrodu, który swoim charakterem będzie przypominał kampus uniwersytecki, co z pewnością przypadnie do gustu młodemu pokoleniu pracowników. Oprócz bujnej zieleni, w centralnej części ogrodu znajdzie się połączony z lobby pawilon, z przestrzenią konferencyjną i restauracyjną, umożliwiającą organizację rozmaitych spotkań i eventów – zapowiada Yareal.

Więcej wizualizacji w galerii.

Materiały inwestora

Więcej biur przy rondzie Daszyńskiego

W bezpośrednim sąsiedztwie ronda Daszyńskiego powstaje kompleks The Warsaw Hub. W tym miesiącu przedstawialiśmy szczegóły jego części hotelowej, na którą złożą się dwa obiekty. Pozostałe dwie wieże (130-metrowe) zostaną przeznaczone przede wszystkim na biura. Łącznie znajdzie się w kompleksie około 113 tys. mkw. komercyjnej powierzchni.

fot. Jakub Zazula